Uratowali życie 34-latka. Brawo dla policjantów z Pyrzyc!

Czytaj dalej
Redakcja

Uratowali życie 34-latka. Brawo dla policjantów z Pyrzyc!

Redakcja

Policjant w czasie wolnym od służby oraz dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy zapobiegli tragedii i uratowali 34 - letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie.

W piątkowe popołudnie oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez mieszkankę pobliskiej miejscowości, że jej syn usiłował popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol.

Zanim jeszcze policjanci patrolu dotarli na miejsce interwencji, na miejscu był już funkcjonariusz pyrzyckiej jednostki sierż. szt. Szymon Zalewski, który w czasie wolnym od służby został zaalarmowany przez rodzinę niedoszłego samobójcy. Kiedy przybiegł na miejsce mężczyzna leżał na ziemi bez oznak życiowych. Przystąpił do czynności reanimacyjnych, w tym czasie dotarł również dzielnicowy skierowany przez dyżurnego.

Funkcjonariusze podjęli wspólną akcję reanimacyjną. Po kilku minutach mężczyźnie udało się przywrócić tętno jednak w dalszym ciągu nie oddychał.

Mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski przez kolejne kilkanaście minut prowadzili resuscytację krążeniowo - oddechową do momentu kiedy mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i kontrolowali czynności życiowe do chwili przybycia załóg Ratownictwa Medycznego.

Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

Policjanci pyrzyckiej jednostki po raz kolejny zapobiegli tragedii. W ubiegłym roku podczas interwencji udzielali pierwszej pomocy osobom, które również próbowały odebrać sobie życie.

Dzięki błyskawicznej interwencji i profesjonalnej reakcji policjantów kolejny raz udało się zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.