Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Chojnicach ugościli wyjątkowych przyjaciół

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander [email protected]

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Chojnicach ugościli wyjątkowych przyjaciół

Aleksander [email protected]

Od wielu lat na początku grudnia w Gimnazjum nr 1 odbywa się miłe spotkanie z okazji międzynarodowego dnia osób niepełnosprawnych.

W szkole zagościli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz po raz pierwszy Domu Pomocy Społecznej.

Od rana w Gimnazjum nr 1 odbywały się integracyjne zajęcia z uczestnikami wspomnianych ośrodków. W szkole pojawiły się też prace plastyczne, były też pokazy multimedialne. Na zdjęciach można było oglądać przedsięwzięcia Gimnazjum nr 1 związane z pomocą innym, wolontariatem oraz otwartością na innego człowieka. Okazuje się, że w szkole nie brakuje akcji na rzecz innych. Drugi pokaz zdjęć przygotował wyżej podpisany. Na zdjęciach można zobaczyć łamanie barier przez sportowców niepełnosprawnych - podczas międzynarodowego turnieju piłki nożnej oraz zawodników niewidzących i niedowidzących grających w tenisa.

Najwięcej emocji było w hali sportowej, gdzie na turnieju piłkarskim spotkały się cztery drużyny - Gimnazjum nr 1, ŚDS, WTZ i DPS. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zajął ŚDS, trzeci był DPS, a czwarty WTZ. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Przygotowano również koncert, w którym wystąpili uczniowie i uczestnicy ośrodków. Jednocześnie dyrektorka Gimnazjum nr 1 Małgorzata Henszke, gratulując wszystkim wspaniałej rywalizacji sportowej oraz integracji podczas wspólnych zajęć, wyróżniła uczniów szkoły i innych wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas innym osobom.

Był też wspólny posiłek. Brawo za ten dzień dla szkoły i uczniów z Gimnazjum nr 1.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.