Uczniowie upieką sobie chleb - nowe pracownie w SP nr 8

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Uczniowie upieką sobie chleb - nowe pracownie w SP nr 8

Justyna Wojciechowska-Narloch

Termomiksy, grille, gofrownice i piekarniki - m.in. taki sprzęt znajduje się pracowni kucharskiej w toruńskiej „ósemce”. Obok działa pracowania krawiecka.

Uczniowie SP nr 8 na Rubinkowie ze spokojem mogą odetchnąć - na pewno nie będą się więcej nudzić na lekcjach techniki. Od kilku dni w ich szkole działają dwie pracownie, gdzie dzieci i młodzież zdobywają praktyczne umiejętności oraz rozwijają zainteresowania.

Ciasto w cztery minuty

Klasopracownia kucharska to efekt udziału szkoły w unijnym programie edukacyjnym Erasmus Plus. Jego tematem przewodnim było zdrowe żywienie i wszystko co się z tym wiąże. Toruńska podstawówka dostała duże dofinansowanie z UE - to 124 tys. zł. Część tych pieniędzy została spożytkowana na budowę pracowni kucharskiej.

- Uznaliśmy, że w ten sposób najlepiej nauczymy, czym jest racjonalne, zdrowe żywienie - mówi Grzegorz Bortnowski, dyrektor SP nr 8. - Pierwszym naszym krokiem było zatrudnienie projektanta, który nam to wszystko rozrysuje i poukłada. Potem zaczęliśmy prace - co się dało robiliśmy sami. Szukaliśmy najtańszych ofert na wyposażenie i sprzęt, korzystaliśmy z promocji i okazji. Gdybyśmy wszystko zlecili profesjonalnej firmie, taka kuchnia mogłaby kosztować nawet 150 tys. zł. A my zmieściliśmy się w 40 tys. zł.

Pracownia naprawdę robi wrażenie - przede wszystkim swoją nowoczesnością. Do dyspozycji uczniów są piekarniki, kuchenki, grille, gofrownice i opiekacze. Jest też zmywarka, lodówka oraz naczynia do gotowania i serwowania potraw.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.