Emilia Chanczewska

Tutaj w bólach rodzi się kultura

Aktorka i piosenkarka Julita Kożuszek, przedstawicielka zespołu Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie i Bernadeta Wdzięczna, pomysłodawczyni Aktorka i piosenkarka Julita Kożuszek, przedstawicielka zespołu Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie i Bernadeta Wdzięczna, pomysłodawczyni i organizator artystyczny ArtFestiwalu
Emilia Chanczewska

Tylko trzy dni dzielą stargardzian od rozpoczęcia nowego, wielkiego, kulturalnego wydarzenia. Przez całą sobotę i niedzielę trwał będzie ArtFestiwal Stargard.

Organizatorzy i artyści biorący udział w ArtFestiwalu są gotowi. Teraz czas na odbiorców sztuki - mieszkańców Stargardu - by dobrze zaplanowali sobie kulturalny weekend.

- Matka festiwalu mówi, że już czuje bóle porodowe - żartowała na poniedziałkowym spotkaniu organizacyjnym wiceprezydent Stargardu Ewa Sowa, mając na myśli malarkę Bernadetę Wdzięczną, pomysłodawczynię zorganizowania w Stargardzie festiwalu kulturalnego i jego organizatorkę artystyczną.

Na mapie ArtFestiwalu są aż 53 wydarzenia, muzyczne, malarskie, graficzne i fotograficzne, teatralne, taneczne, modelarskie. Będą też: performance, instalacje, gra miejska, sztuka użytkowa, haft, poezja, a nawet sztuka cukiernicza - artystyczne zdobienie tortów.

Odbędą się nie tylko w instytucjach kultury, ale w miejscach dotąd nie związanych z działalnością kulturalną, np. w wieży ciśnień, w kawiarniach i restauracjach, w szpitalu, wiele także w plenerze.

Z pewnością nie da rady być wszędzie, ale warto wybrać choć kilka wydarzeń. Wstęp na wszystkie jest wolny.

Patronem prasowym ArtFestiwalu jest „Głos Szczeciński”. Mapę z legendą festiwalowych wydarzeń znaleźć można na naszym portalu stargard.naszemiasto.pl Będzie też w piątek w „Głosie”.

Emilia Chanczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.