„Trzynastka” nadal najlepsza w Polsce

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

„Trzynastka” nadal najlepsza w Polsce

Małgorzata Klimczak

XIII Liceum Ogólnokształcące znowu zostało wybrane najlepszym w Polsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017 „Perspektyw”.

To kolejny sukces szczecińskiego liceum, które po kilku latach przerwy już w ubiegłym roku powróciło na pierwsze miejsce.

XIII LO zawsze słynęło ze swoich olimpijczyków. Uczniowie zdobyli w sumie 67 tytułów, w tym 4 tytuły laureata i 46 tytułów finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz 7 tytułów laureata i 14 - finalisty Olimpiady Filozoficznej.

O uczniach tez często mówiono, że są kujonami, bo inaczej nie przetrwaliby w takiej szkole. Oni zgodnie temu zaprzeczają.

- Nie jesteśmy kujonami - mówią uczniowie - po prostu ta szkoła pozwala nam rozwijać swoje różne pasje, a jeżeli coś nas pasjonuje, to nauka nie stanowi problemu. Nie ukrywamy, że czasami jest ciężko, jest dużo pracy, ale nie narzekamy.

Wśród szczecińskich liceów w pierwsze „setce” znalazło się także II LO - na 68. miejscu.

W Rankingu Techników 2017 na 30. miejscu znalazło się Technikum Elektryczno-Elektroniczne w Zespole Szkół Eektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, na 35. miejscu - Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie, a na 45. miejscu - Technikum Zawodowe nr 4 w Zespole Szkół nr 8 im. St. Staszica w Szczecinie.

Od kilku lat ranking liceów i techników jest prowadzony osobno.

Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.