Marek Rudnicki

Trudna droga do poprawienia niedobrej kondycji PŻM

Komisarz zapowiada zwolnienia w administracji i jest to na razie jedyny punkt znajdujący zrozumienie u związków zawodowych Komisarz zapowiada zwolnienia w administracji i jest to na razie jedyny punkt znajdujący zrozumienie u związków zawodowych
Marek Rudnicki

Rozdźwięk między zarządcą komisarycznym PŻM a związkami zawodowymi. Konflikt wyszedł już poza firmę. Minister uspokaja i jest dobrej myśli

Paweł Kowalski, przewodniczący Solidarności w PŻM, mówi: Jesteśmy zaskoczeni, że o działaniach zarządcy komisarycznego Pawła Brzezickiego dowiadujemy się z mediów („Głos”, 12 maja, „Przywileje trzeba zlikwidować”), a nie od niego.

Jest to dla nas nie do przyjęcia. Stroną społeczną w firmie są związki zawodowe i we wszystkich sprawach dotyczących pracowników, a związanych z programem naprawczym PŻM, pan komisarz powinien rozmawiać ze związkami.

Jacek Dubiński, przewodniczący Związku Zawodowego Marynarzy PŻM w Szczecinie, uzupełnia: Do dziś nie otrzymaliśmy ani założeń programu naprawczego, ani planowanego ruchu w kwestiach dotyczących załogi. Oczywiście były spotkania z panem komisarzem na różnych szczeblach i w różnych konfiguracjach, ale były to roz-mowy bardziej ogólne, nie dotyczące programu.

A powiadomiony o rozbieżnościach Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej, uspokaja: Obie strony oczywiście dogadają się. Nie mam żadnych wątpliwości co do przyszłych rozmów. Zarząd komisaryczny ma przygotować program naprawczy, uzgodnić to ze stroną społeczną, a po tym rozpocząć wdrażanie projektu. Dziś PŻM jest w bardzo trudnym momencie, dlatego wywołuje to tak dużo emocji, a być może czasem niepotrzebnych stwierdzeń. To, co założyliśmy sobie, przyniesie pozytywne efekty. Musimy zrobić wszystko, aby nic złego temu przedsiębiorstwu się nie stało.

Solidarność i Solidarność ’80 zwróciły się do wojewody Krzysztofa Kozłowskiego, by najbliższe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego zostało poświęcone „sytuacji kryzysowej” w PŻM. Minister Gróbarczyk zapowiedział na nim swoją obecność.

Marek Rudnicki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.