Marek Jaszczyński

Tramwaje skręcą z ulicy 26 Kwietnia w ulicę Santocką i dojadą do ul. Derdowskiego

Tramwaje skręcą z ulicy 26 Kwietnia w ulicę  Santocką i dojadą do ul. Derdowskiego
Marek Jaszczyński

Ponad 2 kilometry długości ma mieć planowana linia tramwajowa do osiedla Kaliny. Nowością jest propozycja wykorzystania tramwajów dwukierunkowych. Swój udział w wytyczeniu nowej trasy ma także nasza redakcja.

- Pamiętam debatę o rozwoju komunikacji tramwajowej w redakcji „Głosu”, a takie tezy i wówczas się pojawiały. Dziś je potwierdziliśmy - kluczem jest w tym także tramwaj dwukierunkowy - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.

Nasza redakcja na przełomie 2015/2016 roku prowadziła akcję „Głos na tory”, w której prezentowaliśmy pomysły na rozwój komunikacji szynowej. Jednym z nich było poprowadzenie torowiska z 26 Kwietnia w ulicę Santocką, a następnie w ulicę Witkiewicza.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.