To pierwszy taki konkurs dla gmin będących uzdrowiskami

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Dominik Fijałkowski

To pierwszy taki konkurs dla gmin będących uzdrowiskami

Dominik Fijałkowski

Inowrocław ma szanse zdobyć 100 tysięcy złotych na proekologiczne inwestycje. Musi tylko zostać zwycięzcą konkursu.

Inowrocław, Nałęczów, Krynica - Zdrój, Rabka - Zdrój, Szczawnica, Sękowa, Konstancin - Jeziorna, Sopot, Busko - Zdrój, Solec - Zdrój i Uniejów, to miasta, które zakwalifikowano do udziału w pierwszej edycji konkursu uzdrowiskowego Eko Hestia Spa.

- Mamy szanse na zdobycie 100 tysięcy złotych, które są główna nagrodą. Warunkiem jest zaprezentowanie działań proekologicznych zrealizowanych u nas w kilku ostatnich latach i wykazanie, że uczyniło się więcej, niż inni uczestnicy konkursu - informuje Agnieszka Chrząszcz, rzecznik inowrocławskiego ratusza.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP i Grupy ERGO Hestia, która jest też fundatorem nagrody głównej. Warto dodać, że wspomniane stowarzyszenie skupia obecnie 36 gmin uzdrowiskowych lub pretendujących do otrzymania statusu uzdrowiska.

Organizatorów konkursu czeka obecnie kilka miesięcy na weryfikację zgłoszeń poszczególnych zdrojowych miejscowości. W najbliższym czasie ustalony zostanie harmonogram wizyt komisji konkursowej w poszczególnych miastach. Finał pierwszej edycji konkursu zaplanowano na koniec czerwca bieżącego roku. Nagrody wręczone zostaną natomiast podczas gali z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, która odbędzie się we wrześniu.

Zdobywca głównej nagrody - 100 tys. zł - będzie musiał przeznaczyć ją na sfinansowanie działań o charakterze proekologicznym.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.