To już XIV Memoriał Tadeusza Ślusarskiego

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Fudali-Hakman
hakma

To już XIV Memoriał Tadeusza Ślusarskiego

hakma

Przed nami już 14 Międzynarodowy Turniej Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego. Memoriał jest poświęconym pamięci tragicznie zmarłego, wspaniałego tyczkarza, który pochodził z Żar i tutaj zaczynał swoją sportowa karierę w Sokole. Choć w sobotę , na rozbiegu nie zobaczymy gwiazd, które odwiedzały Żary w poprzednich latach, to lista startowa jest pokaźnych rozmiarów.

Na memoriale nie będzie Pawła Wojciechowskiego rekordzisty mityngu(5.77), ani innych utytułowanych polskich tyczkarzy. Zamiast Piotra Liska czy Roberta Sobery do zawodów przystąpi trzech mniej znanych Polaków, natomiast pojawi się grono zagranicznych lekkoatletów legitymujących się rekordami życiowymi od 5.20 do 5.70. Czy na Rynku w Żarach padną aż takie wyniki? Trudno powiedzieć. Na pewno czekają nas niezłe emocje.

Wzorem roku poprzedniego przed skokami panów swoje zawody rozegrają panie. Nie zabraknie rekordzistki mityngu z ubiegłego roku Wenezuelki Robeilys Peinado.

Między skokami kobiet i mężczyzn organizatorzy odsłonią kolejną gwiazdę mistrza sportu przy Ratuszu. Kto zostanie uhonorowany pozostaje głęboko skrywana tajemnicą, bo podobno nawet sam zainteresowany lub zainteresowana o tym nie wie. Czy być może będzie to Iwona Matkowska, nasza eksportowa olimpijka, zobaczymy w sobotę tuż przed 18.00. Zawody poprowadzi jak zwykle Piotr Dębowski, a na trybunach zasiądzie Bogusław Mamiński i Jacek Wszoła.

Obsada zawodów

MĘŻCZYŹNI: Vlad Malychin (Ukraina), Emmanuel Karalis (Grecja), Michal Balner (Czechy), Mareks Arents(Łotwa), Rasmus Jorgensen (Dania), Erik Dolve ( Norwegia), Karol Pawlik (Polska), Nikos Nerantzis ( Grecja), Mateusz Jerzy (Polska), Hendrik Gruber (Niemcy), Borys Dżaman ( Polska), Tom Konrad(Niemcy).

KOBIETY: Robeilys Peinado (Wenezuela), Romana Malacova(Czechy), Wiktoria Wojewódzka, Kamila Przybyła, Julia Ryczak, Victoria Kalitta, Justyna Śmietanka wszystkie z Polski.

hakma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.