Andrzej Plęs

To było samobójstwo. Sąd potwierdził ustalenia prokuratury w sprawie śmierci w areszcie śledczym Dawida „Cygana“ Kosteckiego

Ciało Dawida „Cygana” Kosteckiego znaleziono w celi aresztu śledczego w Białołęce w nocy z 1 na 2 sierpnia 2019 r. Fot. Marcin Radzimowski Ciało Dawida „Cygana” Kosteckiego znaleziono w celi aresztu śledczego w Białołęce w nocy z 1 na 2 sierpnia 2019 r.
Andrzej Plęs

Dawid „Cygan“ Kostecki popełnił samobójstwo. Do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Nikt też nie zmuszał go do targnięcia się na własne życie. Tak ustaliła prokuratura. A te ustalenia podtrzymał sąd.

Ciało byłego boksera znaleziono w celi aresztu śledczego w warszawskiej Białołęce w nocy z 1 na 2 sierpnia 2019 roku. Został tu przywieziony na przesłuchanie z Zakładu Karnego w Załężu, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za udział w handlu kradzionymi samochodami, fałszowanie dokumentów, pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie VAT.

Końcem kwietnia warszawska prokuratura umorzyła dochodzenie „w sprawie doprowadzenia Dawida Kosteckiego do targnięcia się na własne życie” oraz „znęcania się psychicznego i fizycznego nad nim, kiedy był pozbawiony wolności oraz niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej”.

„Dwóch czynów nie popełniono, a trzeci czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Zebrane dowody jednoznacznie wskazują na to, że do zgonu Dawida Kosteckiego nie przyczyniły się osoby trzecie i był on wynikiem samobójstwa. Nikt nie nakłaniał i nie zmuszał Dawida Kosteckiego do targnięcia się na własne życie ani też nie znęcał się nad nim fizycznie i psychicznie w czasie jego pobytu w Areszcie Śledczym” - czytamy w uzasadnieniu prokuratury.

Od takiej decyzji prokuratury odwołał się mec. Roman Giertych. Prokuraturze zarzucił uchybienia w prowadzonym dochodzeniu.

W dalszej części artykułu m.in.:

 Z końcem października br. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga potwierdził prawomocnie, że prokuratura podjęła właściwą decyzję. „W ustnych motywach  postanowienia Sąd podniósł, że śledztwo prowadzone było ze szczególną skrupulatnością i rzetelnością, a prokurator po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego podjął właściwą decyzję” - przytacza komunikat prokuratury. 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Plęs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.