Joanna Maraszek [email protected]

Terminal LNG w Świnoujściu. Trzeciego zbiornika na razie nie będzie

Do widocznych na zdjęciu dwóch zbiorników nie dołączy trzeci, jak to wcześniej zapowiadano. Być może będzie, ale to raczej odległa przyszłość - można Fot. Fot. Polskie LNG Do widocznych na zdjęciu dwóch zbiorników nie dołączy trzeci, jak to wcześniej zapowiadano. Być może będzie, ale to raczej odległa przyszłość - można tak wnioskować z wypowiedzi rzecznika firmy
Joanna Maraszek [email protected]

Terminal LNG w Świnoujściu planuje zwiększenie możliwości regazyfikacyjnych. Gaz-System podtrzymuje rekomendację dotyczącą rozbudowy, ale o szczegółach milczy.

Jeszcze rok temu mówiło się o planach budowy trzeciego zbiornika na gaz skroplony LNG. Na taką potrzebę zwrócił uwagę Tomasz Stępień, prezes Gaz-System, podczas konferencji w Świnoujściu pod koniec września 2016 r., w obecności Joachima Brudzińskiego - wicemarszałka Sejmu i Piotra Na-imskiego - pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Teraz okazuje się, że rozbudowa i zwiększenie mocy regazyfikacyjnych nie obejmuje budowy kolejnego zbiornika. Dlaczego? Decyzję tłumaczy przedstawiciel Gaz-Systemu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.