Tomasz Rusek

Tata z synem zaraz ruszą w świat!

Tak wygląda plan podróży dookoła świata Fot. materiały Arkadiusza Dery Tak wygląda plan podróży dookoła świata
Tomasz Rusek

We wtorek 9 lutego przed godz. 11 geograf z Gorzowa Arkadiusz Dera z synem, gimnazjalistą, Sebastianem wyruszają w podróż dookoła świata.

W sumie w 41 dni panowie przejadą i przelecą łącznie ponad 44 tys. kilometrów. Pierwszym krokiem będzie Berlin, dokąd dojadą dziś pociągiem. Żeby było ciekawiej oraz taniej (no i bardziej spartańsko) zabierają ze sobą jedynie małe plecaki - po 7 kg bagażu w każdym.
Najwięcej czasu Derowie spędzą w Australii. Będą tam niemal dwa tygodnie. Najdłuższy lot (z międzylądowaniem) potrwa ponad 16 godzin.

Teraz czas na Piaski oraz na śródmieście!

Mieszkańcy Zawarcia i Zakanala już zgłosili swoje pomysły do budżetu obywatelskiego na 2017 r. We wtorek urzędnicy zapraszają gorzowian z Piasków (spotkanie zacznie się o 17.00 w Zespole Szkół nr 21 przy ul. Taczaka), a w czwartek tych z centrum (do zobaczenia o 17.00 w Jazz Clubie Pod Filarami). Przypominamy: jeśli wasz pomysł zyska akceptację podczas spotkania, nie będziecie musieli zbierać 20 głosów poparcia.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.