Tarnowskie Góry: na dworcu w końcu kupimy kartę ŚKUP

Czytaj dalej
Fot. arkadiusz gola
Tomasz Klyta

Tarnowskie Góry: na dworcu w końcu kupimy kartę ŚKUP

Tomasz Klyta

W tym tygodniu pasażerowie nareszcie usłyszeli dobre informacje. POK ma powstać na dworcu w Tarnowskich Górach w ciągu miesiąca.

Od dnia wprowadzenia Śląskiej Karty Usług Publicznych wielu pasażerów miało do niej zastrzeżenia. Niektóre czytniki przestawały działać, system się zawieszał, a posługiwanie się samą kartą nie należy do najprostszych. Spore kłopoty mieli pasażerowie z Tarnowskich Gór i okolic, którzy mieszkają w gminach zrzeszonych w Międzygminnym Związku Komunikacji Pasażerskiej. Dlaczego? MZKP jako podmiot osobny od KZK GOP wchodził do programu ŚKUP później mimo trwającej wiele lat unii biletowej pomiędzy organizatorami przewozów. Z tego powodu problemów było mnóstwo.

Pasażerowie, np. jeżdżący linią 820 z Tarnowskich Gór przez Bytom do Katowic, którzy kupili kartę ŚKUP, byli zdezorientowani, bo w autobusach nie było czytników kart. Ich montaż zakończył się dopiero w kwietniu, czyli pół roku po wprowadzeniu kart ŚKUP. Jakby tego było mało, w Tarnowskich Górach wciąż nie ma Punktu Obsługi Klienta (POK), a tylko w nim można odbierać spersonalizowaną kartę. Osoby, które już ją zamówiły, muszą się fatygować do innych miast. Najbliżej są Radzionków, Bytom i Piekary Śląskie. Ponadto wciąż nie ma miejsc, gdzie można doładować kartę. Jedyną opcją pozostaje internet. W Tarnowskich Górach nie ma ani jednego tzw. śkupomatu, czyli stacjonarnego automatu doładowania.

W tym tygodniu pasażerowie nareszcie usłyszeli dobre informacje. POK ma powstać na dworcu w Tarnowskich Górach w ciągu miesiąca. Taką informację przekazał Henryk Szudy, dyrektor MZKP. W ostatni poniedziałek została podpisana umowa z mBankiem, który na zlecenie KZK GOP odpowiada za organizację POK-ów.

- To dobre informacje, bo już wstyd było mi się tłumaczyć - nie kryje ulgi dyrektor Szudy.

MZKP otrzymał też dofinansowanie unijne na zakup „śkupomatów”, ale przyznana kwota jest niższa od wnioskowanej. Jedno takie urządzenie kosztuje około 200 tys. zł. MZKP chciał ich kupić 12 i wnioskował o prawie 2,5 mln zł.

- Dostaniemy 800 tys. zł, a z własnej kieszeni dołożymy co najmniej drugie tyle. Mamy nadzieję, że po przetargach kwota za jeden automat będzie niższa, bo wciąż planujemy kupić 12 urządzeń. Trzy z nich chcemy ustawić w Tarnowskich Górach. Po jednym dostaną pozostałe gminy należące do MZKP. Dostawę pierwszych przewidujemy na grudzień - zapowiada Henryk Szudy.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
*Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
*Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

Tomasz Klyta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.