Krzysztof Błażejewski

Tam był kiedyś dawny zbór. Teraz powstanie apartamentowiec

W trakcie prac archeologicznych prowadzonych na posesji przy ul. Poznańskiej 25, największym odsłoniętym elementem dawnego zboru było pięcioboczne murowane Fot. Dariusz Bloch W trakcie prac archeologicznych prowadzonych na posesji przy ul. Poznańskiej 25, największym odsłoniętym elementem dawnego zboru było pięcioboczne murowane prezbiterium usytuowane na osi wschód-zachód.
Krzysztof Błażejewski

Zakończyły się już prace archeologiczne przy ul. Poznańskiej 25, na miejscu, gdzie stał dawny zbór staroluterański, rozebrany pół wieku temu.

W połowie października, trwające od początku sierpnia, badania zostały zakończone. Niestety, nie możemy poinformować obszernie o ostatecznych rezultatach, bowiem jak powiedział nam prowadzący prace wykopaliskowe bydgoski archeolog Robert Grochowski - inwestor zabronił mu udzielania jakichkolwiek informacji. To, niestety, nie pierwszy taki przypadek. Coraz bardziej powszechna postawa ocenzurowania wyników badań jest wyrazem asekuracji przed ewentualnymi prawnymi rozstrzygnięciami podczas wydawania ostatecznego pozwolenia na budowę.

W dalszej części tekstu:

- piszemy o tym, co odkryli archeolodzy na placu budowy przy Poznańskiej 25.

 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Interesuje się dziejami Pomorza i Kujaw, historią Bydgoszczy i Torunia. Pasjonuje się sportem, szczególnie żużlem, pociągają go dalekie podróże i poznawanie różnych regionów świata, przyrody i kultury.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.