Małgorzata Klimczak

Szykują się remonty w szczecińskich szkołach. Sprawdź, gdzie!

W Szkole Podstawowej nr 56 powstanie kuchnia. Większa ilość dzieci w szkole spowodowała konieczność rozbudowy zaplecza. Budynek ma być także ocieplo W Szkole Podstawowej nr 56 powstanie kuchnia. Większa ilość dzieci w szkole spowodowała konieczność rozbudowy zaplecza. Budynek ma być także ocieplony
Małgorzata Klimczak

W związku z reformą oświaty wiele szkół trzeba będzie dostosować do potrzeb uczniów, dlatego jest przygotowany plan remontów. Niektóre placówki zgłaszały swoje potrzeby niezależnie od reformy

Główne remonty to dostosowanie szkół podstawowych do przyjęcia najmłodszych uczniów oraz przygotowanie pracowni przedmiotowych dla klas VII i VIII. Ponadto w niektórych przedszkolach mają być przeprowadzane remonty w związku z przyjęciem większej liczby dzieci, ponieważ trzeba zapewnić miejsca 3-latkom. Wyremontowane ma być m.in. przedszkole niepubliczne „Calineczka”, które wejdzie w struktury przedszkoli publicznych. W Przedszkolu Publicznym nr 9 ma powstać plac zabaw i muszą też być założone tam wykładziny.

- W tym roku plac zabaw będzie zrealizowany - mówi Jarosław Stala, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych. - Ogłaszany też jest już przetarg na wykładziny. Wykonana także będzie termomodernizacja.

Powstaje plan filii Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Portowej. Plan pod względem technicznym jest przyjęty. Realizacja prawdopodobnie nastąpi w przyszłym roku. To będzie bardzo duży remont, który może kosztować około 1 mln zł.

W Szkole Podstawowej nr 56 będzie robiona kuchnia. Szkoła się rozrasta. Remont kuchni wymusiła potrzeba. Tam też jest w planach termomodernizacja.

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych będzie rozstrzygnięty przetarg na boisko. Plany dla tej szkoły są duże: kuchnia w internacie, bursa, instalacje, zalecenia przeciwpożarowe.

- Stan placówek oświatowych jest różny - mówi Jarosław Stala. - Wiele działań i tak powinno zostać wykonanych i jest niezależnych od reformy. Przy tworzeniu oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpisanie kwot to wymiana oświetlenia, wymalowanie ścian i wykładzina. Kosztem są sanitariaty.

Na samo dostosowanie szkół podstawowych na przyjęcie przedszkolaków przeznaczono 9 mln zł, co pozwoli zwiększyć ilość miejsc dla przedszkolaków o ponad tysiąc.

Przygotowanie pracowni dla klas VII i VIII jest rozłożone na dwa lata.

Małgorzata Klimczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.