Szlakiem kajakowym po rzekach i jeziorze!

Czytaj dalej
Rafał Nagórski

Szlakiem kajakowym po rzekach i jeziorze!

Rafał Nagórski

Więcej przystani na rzekach Wieprzy i Grabowej. Kajakiem popłyniemy też po jeziorze Łętowskim. Brawa dla gminy Sławno

- To świetna informacja dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla miłośników kajakowych wycieczek po najbliższej okolicy - mówi Ryszard Stachowiak, wójt gminy wiejskiej Sławno, który dowiedział się, że dwa turystyczne projekty promowane przez jego gminę dostaną unijne wsparcie.

Projekt dotyczący rzek - Wieprzy i Grabowej - to przedsięwzięcie, w którym do współpracy udało się namówić wszystkie gminy powiatu sławieńskiego i Polanów. Przystań na rzece Wieprzy ma powstać w Pomiłowie w gm. Sławno (teren znajduje się niedaleko Centrum Promocji Rzeki Wieprzy). W Sławnie stworzone będzie miejsce wodowania przy ul. Kąpielowej oraz miejsce odpoczynku i uzupełnienia zapasów - przy ul. Gdańskiej. Kierując się dalej na północ zaplanowano miejsce odpoczynku w Sławsku, budowę przystani w Starym Krakowie w gm. Sławno oraz w Kowalewicach w gm. Darłowo. Z kolei w mieście Darłowo zagospodarowany ma być teren na Wyspie Łososiowej , a szlak oznakowany będzie do portu.

Na drugiej rzece - Grabowej - nowe miejsca dla kajakarzy mają pojawić się w Białęcinie na terenie gminy Malechowo, w Chomcu (gm. Sławno). W ramach inwestycji powstanie też kilka miejsc do przenoszenia kajaków jak na przykład przy śluzie w Jeżyczkach na terenie gm. Darłowo. W ramach zadania planowane jest również jednolite oznakowanie szlaków „z wody” oraz dróg dojazdowych do przystani kajakowych. Unijne dofinansowanie projektu to prawie 67 proc. jego wartości i wynosi blisko 700 tysięcy złotych, przy całkowitej wartości projektu przekraczającej milion złotych. Prace przy budowie nowej infrastruktury mają potrwać do końca pierwszej połowy 2018 r.

Druga świetna wiadomość dotyczy samodzielnego projektu gminy wiejskiej Sławno. Urząd Marszałkowski przyznał również unijne wsparcie na budowę szlaku kajakowego na jeziorze Łętowskim. Realizacja projektu polegać będzie m.in. na budowie pomostu pływającego o długości 114 m na jeziorze, budowie wiat oraz magazynu na kajaki, montażu stołów, ław, stojaków na kajaki oraz wykonaniu miejsca pod ognisko z kamieni polnych. Wartość tej inwestycji wynosi blisko 350 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie przekroczy kwotę 238 tys. zł. W tym przypadku prace mają zakończyć się jeszcze przed tegorocznym sezonem.

Rafał Nagórski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.