Szkoła z zastrzykiem z Unii, ale trzeba zdobyć partnera

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Szkoła z zastrzykiem z Unii, ale trzeba zdobyć partnera

Maria [email protected]

Wydział programów rozwojowych w urzędzie miasta w Chojnicach zamierza aplikować o granty z Unii na oświatę. Szuka partnera do tego przedsięwzięcia.

Czas na złożenie akcesu jest do 21 grudnia.

- Urząd Marszałkowski ma na to zadanie 231 mln zł - wyjaśnia Beata Burda, dyrektorka wydziału w UG. - Nabór wniosków jest do 15 stycznia przyszłego roku, zaś uprzywilejowane są te gminy, w których słabo wypadły końcowe egzaminy.

Nie wiadomo jeszcze, na ile będzie skalkulowany projekt gminy, bo trwa jeszcze diagnoza stanu rzeczy, która obejmuje zarówno podstawówki, jak i gimnazja. - Szukamy teraz partnera - podkreśla Burda. - Nie może on być przypadkowy. Liczymy na organizacje pozarządowe. O zastrzyk z Unii warto się starać, bo dofinansowanie wynosi do 95 proc., więc jest się o co bić.

Sam projekt zaś dotyczy kompleksowego wspomagania szkół, którego celem jest poprawa jakości edukacji ogólnej. Ma się to dokonać dzięki kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów kompetencji kluczowych, głównie z zakresu ICT, matematyczno-przyrodniczych, języków obcych i umiejętności pracy w zespole oraz innych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Chodzi też o doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania nowych metod nauczania.

Zyskać ma też baza - szkoły mają się doczekać nowoczesnych pomocy dydaktycznych, pracownie - narzędzi do nauczania przedmiotów przyrodniczych, zaś uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą liczyć na wspomaganie przy pomocy materiałów i pomocy dydaktycznych dostosowanych do ich potrzeb.

Rozstrzygnięcie konkursu w połowie przyszłego roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.