Szczecin: Wielki dzwon katedry zamilknie. Zastąpi go nowy, "niepodległościowy"

Czytaj dalej
Anna Folkman

Szczecin: Wielki dzwon katedry zamilknie. Zastąpi go nowy, "niepodległościowy"

Anna Folkman

Na dzwonnicy przy szczecińskiej katedrze zawiśnie jedyny w województwie i największy w Polsce dzwon z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyręczy on dzisiejszy Wielki dzwon i od 11 listopada będziemy mogli usłyszeć go przy okazji wszystkich ważnych uroczystości. Można zostać jednym z fundatorów dzwonu i otrzymać pamiątkową miniaturkę

- Z okazji wyjątkowej rocznicy jaką obchodzimy w Polsce w tym roku, w całym kraju zamawiane są okolicznościowe dzwony niepodległościowe. Pierwszy raz usłyszeliśmy o nich razem z proboszczem podczas targów. Spodobał nam się ten pomysł i stwierdziliśmy, że taki dzwon powinien znaleźć się także w Bazylice Archikatedralnej świętego Jakuba Apostoła w Szczecinie – mówi Dorian Sierek, kierownik techniczny bazyliki. - Był to pomysł tym bardziej uzasadniony, że nasz stary dzwon jest dziś już bardzo wysłużony i zdeformowany.

Nowy dzwon ma zawisnąć nad obecnym Wielkim dzwonem, który znajduje się na dzwonnicy przed katedrą. By było to możliwe, trzeba dobudować ok. 2 -metrową konstrukcję i wzmocnić tę obecną.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.