Marek Jaszczyński

Szczecin - Śródmieście. W przyszłym roku zacznie się przebudowa wnętrza śródmiejskiego kwartału

Szczecin - Śródmieście. W przyszłym roku zacznie się przebudowa wnętrza śródmiejskiego kwartału Fot. Andrzej Szkocki
Marek Jaszczyński

Ogród warzywny dla seniorów, świetlica środowiskowa, nowa przestrzeń publiczna, a pod nią podziemny parking na 262 miejsca. To pomysł na zagospodarowanie kwartału 36, ograniczonego ulicami Małkowskiego, Bohaterów Getta Warszawskiego i Bł. Królowej Jadwigi.

- W ramach inwestycji przewiduje się realizację infrastruktury skierowanej dla osób starszych. Wewnątrz kwartału przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 5 planuje się budowę budynku z 30 mieszkaniami. Spośród 30 lokali wykończonych „pod klucz”, 15 z nich przeznaczonych zostanie dla seniorów, w tym kilka dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, natomiast jedno mieszkanie dla wychowanków domu dziecka - mówi Tomasz Klek, rzecznik miasta ds.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.