Wioletta Mordasiewicz

Szaber na działkach w Stargardzie. Trwają masowe kradzieże

- Na wiosnę niestety trzeba będzie zakładać nowe krany i wodomierze - mówi pan Zdzisław ze Stargardu, działkowiec z ROD im. Marii Konopnickiej przy ul. - Na wiosnę niestety trzeba będzie zakładać nowe krany i wodomierze - mówi pan Zdzisław ze Stargardu, działkowiec z ROD im. Marii Konopnickiej przy ul. Brzozowej, które zostały okradzione
Wioletta Mordasiewicz

Złodzieje grasują na stargardzkich ogrodach działkowych. Na terenie ROD im. Marii Konopnickiej w ciągu jednej nocy doszło do masowej kradzieży wodomierzy i kranów.

Działkowcy zamykają sezon. Na swoich ogrodach wykonują ostatnie prace porządkowe. Pojawiają się tam coraz rzadziej. Korzystają z tego szabrownicy.

- Jednej nocy na całej długości alejki ktoś wymontował nam wodomierze - żali się jeden z działkowców, który zadzwonił do redakcji Głosu. - My dopiero co je pozakładaliśmy. Latem na naszych działkach kładliśmy nowe rury, montowaliśmy wodomierze, nowe krany. Każdy z nas płacił po ok. 400 zł, żeby opłaty za wodę były sprawiedliwe dla działkowców. Złodziejaszki przyszli z narzędziami i nam pokradli! Stało się to jednej nocy.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.