Joanna Maraszek [email protected]

Świnoujście: promenada dla pieszych i rolkarzy z trampoliną i interaktywną grą

Miasto zapewnia, że na Promenadzie Zdrowia każdy znajdzie miejsce i atrakcje dla siebie Fot. Fot. BIK Miasto zapewnia, że na Promenadzie Zdrowia każdy znajdzie miejsce i atrakcje dla siebie
Joanna Maraszek [email protected]

Miasto otrzymało dofinansowanie na projekt nowej inwestycji wzdłuż plaży. To Promenada Zdrowia z atrakcjami dla wszystkich.

Promenada Zdrowia ma powstać na kilometrowym odcinku od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego. Będzie biegła równolegle do tzw. starej promenady, między deptakiem a plażą. Promenada ma być miejscem nie tylko do spacerów, ale też aktywności sportowej. Zostaną wydzielone pasy dla rolkarzy i rowerzystów.

Na realizację Promenady Zdrowia miasto otrzymało dofinansowanie, w kwocie około 3,5 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Nasz wniosek przygotowany przez pracowników wydziału pozyskiwania funduszy zewnętrznych został bardzo wysoko oceniony przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020 - informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

Promenada Zdrowia ma stworzyć nową ofertę dla mieszkańców i turystów, którzy w Świnoujściu chcą nie tylko plażować, ale spędzać czas aktywnie, z całą rodziną lub przyjaciółmi.

- Wśród elementów wyposażenia pojawiają się między innymi te przeznaczone do aktywnego spędzenia czasu: niewielkie trampoliny ziemne, urządzenia rekreacyjne, takie jak równoważnie, mini siłownie zewnętrzne, gry interaktywne - dodaje rzecznik prezydenta.

Projekt jest przygotowany w taki sposób, by każdy znalazł atrakcję dla siebie oraz by różne formy aktywności nie kolidowały ze sobą. Nie zabraknie też zieleni i elementów małej architektury.

- Aktualnie przygotowujemy się do przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji, która powinna zostać zakończona do przyszłorocznego sezonu letniego - informuje Robert Karelus.

Całość inwestycji szacowana jest na około 9,5 miliona złotych.

Miasto zapewnia, że na Promenadzie Zdrowia każdy znajdzie miejsce i atrakcje dla siebie

Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.