Joanna Maraszek [email protected]

Świnoujście. Nowy przewodniczący rady miasta zaczął od zmian technicznych w biurze

Świnoujście. Nowy przewodniczący rady miasta zaczął od zmian technicznych w biurze
Joanna Maraszek [email protected]

Od zmian technicznych w biurze rady rozpoczął, nowy przewodniczący, zmiany w zasadach pracy rady miasta. Dziś, po raz pierwszy, poprowadzi sesję.

Dzisiejsza sesja, zdaniem nowego przewodniczącego Dariusza Śliwińskiego, zapowiada się pracowicie i nie wykluczone, że część punktów obrad będzie przeniesiona na 4 kwietnia.

- Bardzo możliwe, że czeka nas pracowity czwartek - informuje Dariusz Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta Świnoujście. - Jeśli nie skończymy porządku obrad, sesję będziemy kontynuować w najbliższy wtorek. Najważniejsze tematy, jakie pojawią się w porządku obrad, to reforma systemu oświaty oraz dofinansowanie zmiany źródeł ciepła ze środków budżetowych. Jest to inicjatywa, którą podjął między innymi radny Stanisław Bartkowiak.

Nie zabraknie także punktów, które wywołają dyskusje między radnymi.

- Drugą istotną kwestią, przy której spodziewam się dyskusji, jest zobowiązanie prezydenta do tego, by uporządkować reklamy, informacje, szyldy, neony w przestrzeni miejskiej - wyjaśnia Dariusz Śliwiń-ski. - Dotyczy to również nieruchomości prywatnych. Nie da się ukryć, że zgodnie z ustawą za tym wszystkim powstaje opłata. W punkcie obrad znalazły się również dwie skargi, są one bardzo dobrze wyjaśnione.

Podczas sesji zabraknie za to punktu odwołania zastępcy przewodniczącego, Andrzeja Mrozka, który składał deklarację rezygnacji z piastowanej od niedawna funkcji.

- Radny Mrozek potwierdza, że zrezygnuje z funkcji zastępcy przewodniczącego - wyjaśnia Śliwiński. - Zaistniały jednak nowe okoliczności. Radny Krzysztof Szpytko złożył skargę do wojewody w kwestii głosowania w sprawie odwołania przewodniczącej i powołania przewodniczącego, gdyż ma wątpliwości co do tego, czy głosowanie było zgodne z prawem. To postępowanie ma się zakończyć na początku kwietnia. Radny poprosił o możliwość odczekania do momentu zakończenia postępowania.

Nowy przewodniczący dziś będzie mógł się wykazać w sposobie prowadzenia sesji. Od początku nie kryje, że planuje wiele zmian. Pierwsze rozpoczął w biurze rady, gdzie osobiście, choć z pomocą konserwatora postanowił zmienić to, co od lat źle funkcjonowało.

- Odwróciliśmy drzwi, ponieważ przez lata były zamontowane w ten sposób, że kierunek ich otwierania utrudniał funkcjonowanie.

Deklaruje także, że „dotąd wyizolowany” gabinet rady, teraz będzie miejscem otwartym dla mieszkańców i radnych. Poza tym wprowadza zmiany drobne, ale miłe, szczególnie dla pań.

- Staram się wprowadzić nową zasadę, by wszyscy panowie częstowali panie kawą lub herbatą, robiąc ją osobiście.

Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.