Paweł Ukraiński

Świerzno: Miliony na wodę i ścieki

Umowę o dofinansowaniu inwestycji podpisali w Jatkach, od prawej: Jarosław Rzepa - wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i Krzysztof Atras - Fot. Paweł Ukraiński Umowę o dofinansowaniu inwestycji podpisali w Jatkach, od prawej: Jarosław Rzepa - wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i Krzysztof Atras - wójt Świerzna
Paweł Ukraiński

Obok 176 nowych przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie powstanie nowy wodociąg. Będzie to możliwe dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.

Gmina Świerzno dysponująca kilkunastomilionowym budżetem wyda ponad 5 mln złotych na modernizację infrastruktury wodno-ściekowej. Wszystko dzięki pomocy województwa zachodniopomorskiego, które dołoży do inwestycji prawie 3 mln złotych.

Oprócz 176 nowych przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie powstanie nowy wodociąg. Podpisanie umów pomiędzy wójtem Krzysztofem Atrasem a wicemarszałkiem Jarosławem Rzepą odbyło się na początku tego tygodnia w Jatkach.

- Podpisaliśmy cztery umowy na sumę ponad 10 mln złotych. Prawie połowę z tego otrzyma gmina Świerzno. Chciałbym pochwalić służby pana wójta, jak i jego osobiste zaangażowanie. Nie ma w naszym województwie gminy, która miałaby tak dużą liczbę przydomowych oczyszczalni jak gmina Świerzno

- podkreślił wicemarszałek Rzepa.

Modernizacja wieży ciśnień w Gostyniu, budowa 176 przydomowych oczyszczalni ścieków w: Będzieszewie, Dąbrowie, Gostyńcu, Jatkach, Kaleniu, Redlinach, Ugorach i Margowie oraz budowa nowego wodociągu Sulikowo-Dąbrowa w istotny sposób przyczyni się do poprawy gminnej infrastruktury.

Zdaniem wójta Krzysztofa Atrasa oczyszczalnie biologiczne sprawdziły się na terenie gminy Świerzno.

- Mam nadzieję, że w Jatkach będzie dobrze, co pozwoli na to, że nasze wody pitne będą czystsze. Zamykamy etap oczyszczalni ścieków w gminie Świerzno. Pozostaje kilka gospodarstw, które z różnych względów nie wyraziły zgody na budowę. To zadanie pozwoli nam wpisać do statystyki, że 99,9 procent ścieków będzie oczyszczonych. Jeżeli chodzi o wodociąg pomiędzy Dąbrową a Sulikowem to pozwoli on na skorzystanie z wody z Gostynia i zakończenie problemu zasolenia Gostyńca, Dąbrowy i Redlin. W tym projekcie jest także modernizacja wieży ciśnień w Gostyniu, co pozwoli na stałe dostawy z tego wodociągu. Jako gmina budujemy dużo, bo 176 oczyszczalni. W tym roku pierwszy etap i miejscowość Jatki i Ugory, następnie Gostyniec

- zaznaczył Krzysztof Atras.

Inwestycja łącznie pochłonie blisko 5 mln złotych, z tej sumy prawie 3 mln to dofinansowanie z samorządu województwa zachodniopomorskiego.

Paweł Ukraiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.