Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / Capri23auto
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Piątek

Pod znakiem ludzi i zwierząt. Hiszpania. W Pampelunie pierwszy dzień fiesty ku czci św. Fermina. Sześć byków goniło gromadę uciekających durniów. Pięciu z nich zostało rannych. Od 1911 roku w gonitwach zginęło 15 osób, 92 zostało rannych. Patriotycznie należy wspomnieć, że w 2007 wśród rannych był Polak: byk wziął go na rogi i coś mu popsuł w kroczu. Najgorzej jednak na tej „zabawie” wychodzą byki, które giną wszystkie, zamęczone przez torreadorów.

Lepiej od byków z Pampeluny poradziły sobie lwy z rezerwatu Sibuya Game w RPA. W ramach międzygatunkowej pomocy zjadły kłusowników, którzy chcieli polować na nosorożce. Czytelnik „Sovetan Live” obawia się, że posiłek mógł im zaszkodzić: „Biedne kocięta. Na pewno przez kilka dni miały rozwolnienie”.

*

Skoro mowa o kłusownikach, to jak podaje policja, niewiele brakowało, a myśliwy z Łukowa zamiast lisa upolowałby ludzi. Kiedy wieczorem małżeństwo odpoczywało na tarasie swojego domu w Sięciaszce, obok przeleciał pocisk i trafił w mur. Policja odebrała myśliwemu broń i amunicję, wcześniej Bóg odebrał rozum ludziom, którzy dali mu broń do ręki.

Sobota

Kto jest obecnie I Prezesem Sądu Najwyższego? Tego nie wie nikt, bo jak na gali Naczelnej Rady Adwokackiej powiedziała prof. Ewa Łętowska, „mamy wojnę na interpretacje”. A jeśli możliwa jest wojna na interpretacje prawa, to znaczy, że prawo mamy do bani. Delikatnie ujmjąc.

Niedziela

Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, zdementował w RMF FM tłumaczenie swojego wywiadu dla izraelskiego radia. Według „Jerusalem Post” miał stwierdzić, że polsko-izraelska deklaracja zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne. Na przykład wbrew temu, co w deklaracji napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów. Przy okazji warto przypomnieć, że rodzina Weissa przetrwała niemiecką okupację dzięki pomocy Ukraińców i Polaków. Cóż, wydaje się, że stosunki polsko-żydowskie to niekończąca się historia nieporozumień, pretensji i żalów. No, chyba że wypłacimy kilkaset miliardów instytucji zwanej Holocaust Industry.

Poniedziałek

Za pieniądze polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Ukrainę trafi 70 tys. polskich sadzonek malin. Do rolników na Wołyniu pojadą też polscy eksperci, którzy nauczą ich, jak uprawiać maliny – pisze portal money.pl. Polscy rolnicy pytają: – Jak można wspierać konkurencję? I stwierdzają, że to jest patologia państwa polskiego. Dodajmy: nie pierwsza i nie ostatnia.

Wtorek

Były szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Gocuł w wywiadzie dla „Polityki” stwierdził, że system obronny Polski jest w rozsypce.

*

Howard Durdle zawiadomił PayPal, spółkę oferujące usługi płatnicze, że jego żona Lindsay zmarła. W odpowiedzi PayPal do zmarłej pani Lindsay wysłał pismo, które nakazał nieboszczce uważnie przeczytać. Stwierdził w nim, że śmierć przed spłatą długu jest złamaniem umowy i wezwał ją do spłaty zadłużenia w kwocie 3240,72 funta. Po tym, jak sprawa została nagłośniona przez BBC, PayPal przeprosił wdowca i dług umorzył.

Środa

Niezwykły sukces polskiej dyplomacji: prezydent Donald Trump zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do swojego pokoju w siedzibie NATO w Brukseli!

Czwartek

Nowy trenerem narodowej piłkarskiej reprezentacji został Jerzy Brzęczek. Ma 47 lat i nomen omen będzie 47. w historii polskiej piłki selekcjonerem. Jako piłkarz w 1993 roku na igrzyskach w Barcelonie zdobył z reprezentacją srebrny medal. Z ocenami poczekajmy. Po owocach go poznamy.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.