Małgorzata Klimczak

Studenci Akademii Sztuki zaprojektują zabawki

Studenci Akademii Sztuki zaprojektują zabawki
Małgorzata Klimczak

Rękodzieło najpierw trafi do przedszkola specjalnego. Potem do kolejnych. - Buntujemy się przeciwko tym zabawkom, które są obecnie na rynku - mówi Jerzy Dobrzański, koordynator projektu.

W projekcie biorą udział studenci kierunku wzornictwo Akademii Sztuki. Spotkali się z dziećmi i pracownikami Publicznego Przedszkola Specjalnego nr 21 „Chatka Puchatka” w Szczecinie.

- Buntujemy się przeciwko tym zabawkom, które są obecnie na rynku - mówi Jerzy Dobrzański, koordynator projektu. - One sprawiają, że dziecko jest biernym uczestnikiem zabawy. Zabawka robi wszystko, dziecko tylko ją naciska, bądź nie. Buntujemy się przeciwko agresywnej reklamie zabawek, które nie rozwijają dzieci. Chcemy zaprojektować we współpracy z przedszkolem takie zabawki, które będą stawiały dziecko w roli aktywnego uczestnika zabawy. Dziecko będzie mogło sobie wymyślić każdorazowo jakąś inną formę zabawy. Zabawki maja mieć otwartą formę, która niczego dziecku nie sugeruje i nie ogranicza jego wyobraźni.

Przeczytasz jeszcze:
 
- które przedszkole jako pierwsze otrzyma unikalne zabawki od studentów AS
- co o tym pomyśle sądzą pedagodzy
- dlaczego w Polsce jest problem z projektowaniem zabawek
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.