Strzeż się tych miejsc w regionie! Tu piją, ćpają lub żebrzą [mapa]

Czytaj dalej
Fot. Bartek Kosiński
Maciej Czerniak

Strzeż się tych miejsc w regionie! Tu piją, ćpają lub żebrzą [mapa]

Maciej Czerniak

Na policyjnej „mapie zagrożeń” Bydgoszcz pojawiła się 1713 razy, a Toruń 1035.

Bydgoskie Śródmieście, toruńskie osiedle Na Skarpie i Zazamcze we Włocławku - tam mieszkańcy czują się najbardziej zagrożeni.

Policyjna Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w tych miejscach aż czerwienieje od oznaczonych punktów. To sygnały nanoszone na mapę przez lokatorów okolicznych domów, sąsiadów. Z mapy wyłania się obraz naszych miast jako miejsc, w których największymi zmorami są pijący alkohol pod chmurką, narkotyzujący się, bezdomni i żebracy.

Z policyjnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa wyłania się ponury obraz województwa. Do niektórych miejsc wzywano policję dziesiątki razy.

Osiedla grozy - to takie miejsca w Bydgoszczy, Toruniu czy Włocławku, które na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa były zaznaczane kilkadziesiąt razy! W większości alerty dotyczyły osób, które narkotyzowały się i żebrały, bądź po prostu bezdomnych szukających tymczasowego schronienia.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.