Lucyna Makowska

Stowarzyszenie radnego z Żar pod lupą miejskich audytorów

Łukasz Matyjasek zażądał publicznych przeprosin E. Gajdy. Fot. Lucyna Makowska Łukasz Matyjasek zażądał publicznych przeprosin E. Gajdy.
Lucyna Makowska

Żary. - Stowarzyszenie prowadzone przez radnego, nie prowadzące działalności gospodarczej może starać się i otrzymywać dotacje z miasta - tłumaczy Alicja Hoc-Rolińska, miejski audytor.

Inicjatywa kontroli stowarzyszenia wyszła po styczniowej sprzedaży biletów na koncert zespołu Pectus, organizowanego przez miasto, ale jego przeprowadzeniem miała zająć się prywatna agencja. Padło podejrzenie, że pośredniczyła w tym agencja prowadzona przez radnego miejskiego Łukasza Matyjaska, do 2015 roku prezesa Stowarzyszenia Żaranin, które wielokrotnie otrzymywało dotację z miasta na organizację imprez, koncertów, czy festiwali. Udziałowi agencji radnego w całej tej sprawie zaprzeczyła wprawdzie naczelniczka wydziału oświaty, żarskiego magistratu, jednak ze strony kilku radnych padł wniosek, by skontrolować stowarzyszenie, w którym radny jak sam mówił pełni po rezygnacji z prezesury, tylko rolę menadżera.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.