Stargard. Zaczęli naprawiać wiadukt. Roboty będą w dzień i w nocy

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek [email protected]

Stargard. Zaczęli naprawiać wiadukt. Roboty będą w dzień i w nocy

Grzegorz Drążek [email protected]

Przez ponad miesiąc mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu pod wiaduktem w centrum miasta. Rozpoczął się wyczekiwany remont tego obiektu.

Stan wiaduktu w centrum Stargardu, łączącego ulice Szczecińską i Wyszyńskiego, pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy niejednokrotnie apelowali o remont tego obiektu, bo w takim stanie jak teraz może zagrażać bezpieczeństwu przechodniów i kierowców. Ściany są spękane, konstrukcja przecieka. To wszystko niebawem ma się zmienić. Kolej rozpoczęła wyczekiwany od dawna przez mieszkańców remont wiaduktu.

Prace do końca maja

Pierwsze prace są już wykonywane. Od strony poczty zamknięte zostało przejście pod wiaduktem. Nie można tam się dostać zarówno od ulicy Wyszyńskiego, jak i od skrzyżowania ul. Szczecińskiej z Bema.

- W ramach zadania naprawione zostanie odwodnienie obiektu - wyjaśnia Zbigniew Wolny z biura komunikacji i promocji centrali PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Stalowe konstrukcje zostaną zabezpieczone przed korozją i pomalowane. Uzupełnione zostaną także ubytki w części betonowej wiaduktu. Ściany przyczółków zabudowane będą blachą.

Rozpoczęty remont szybko się nie zakończy. Kolej planuje, że może on potrwać powyżej czterech miesięcy, do końca maja tego roku.

- Do 26 lutego będą utrudnienia w ruchu drogowym - zapowiada Zbigniew Wolny. - Prace wykonywane po 26 lutego nie będą wpływały na ruch drogowy.

Po zakończeniu remontu wiadukt w centrum Stargardu ma być w dużo lepszym stanie niż jest teraz. Roboty, które zostaną wykonane, dotyczą także przejść dla pieszych pod wiaduktem.

- Chodniki pod wiaduktem zostaną wyłożone kostką brukową - mówi Zbigniew Wolny.

Objazd w godzinach 22-5

Koszt całego przedsięwzięcia to około 600 tysięcy złotych. Remont wiaduktu prowadzony jest nie tylko w dzień, ale i w nocy. Dzięki temu w dzień nie jest zamykany ruch pojazdów pod wiaduktem. Ale w godzinach nocnych pojazdy nie będą wpuszczane pod wiadukt. Przejazd ma być zamknięty w godzinach 22-5. Objazdy od ulicy Szczecińskiej są z jednej strony przez ulice Towarową, Pierwszej Brygady, Konopnickiej i Dworcową, a z drugiej strony przez ul. Bema, Bogusława IV i Barnima.

Dotyczy to także autobusów komunikacji miejskiej kursujących w tych godzinach. Na trasie od ul. Wyszyńskiego do Szczecińskiej zostały wyznaczone przystanki tymczasowe. W związku z objazdami w godzinach nocnych nie będą czynne przystanki Szczecińska i Szczecińska-Plac Zgody.

To nie jedyne roboty zaplanowane na ten rok w tym rejonie Stargardu. Niebawem swoją inwestycję rozpocznie miasto. U zbiegu ulic Szczecińskiej, 11 Listopada, Bema i Towarowej zbudowane zostanie rondo. Obok, w pobliżu dworca kolejowego, powstanie centrum przesiadkowe, na którym będą przystanki dla autobusów, busów i miejsca parkingowe dla samochodów.

Grzegorz Drążek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.