Stargard. Więcej niż planowano trzeba teraz wydać na inwestycje

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Stargard. Więcej niż planowano trzeba teraz wydać na inwestycje

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Miasto zyskało ponad 8 milionów złotych do wykorzystania jeszcze w tym roku.

Ponad 8 milionów złotych nadwyżki ma miasto. Jest ona konsekwencją rozliczeń z wyemitowanych papierów wartościowych, kredytów i pożyczek z lat ubiegłych.

Uzbrojenie terenów

Pieniądze, które udało się wygospodarować podzielono na różne inwestycje. Dzięki nim część zadań, które planowano zrealizować w przyszłym roku, uda się wykonać w bieżącym.

- Pieniądze zostaną rozdysponowane na sześć obszarów - informuje Paweł Bakun, komisarz Stargardu. - W tym pójdą na dwie duże inwestycje, jakimi jest budowa drogi dojazdowej do działki na terenach inwestycyjnych, na uzbrojenie terenów przemysłowych w Kluczewie, centrum przesiadkowe i oświatę.

Blisko 180 tys. zł zostanie przeznaczone na dokumentację związaną z uzbrojeniem ok. 17 hektarów na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Inwestycja realizowana do 2020 r. pochłonie 7,5 mln zł. Ma umożliwić pozyskanie nowych przedsiębiorców. 2 mln zł przeznaczono na budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Część pieniędzy rozdysponowano na wykonanie nawierzchni jezdni i ciągu pieszo rowerowego na ul. Metalowej wraz z fragmentem drogi prostopadłej do niej. To droga dojazdowa do działki, którą miasto sprzedało inwestorowi.

Na oddziały przedszkolne

O 1,6 mln zł zwiększono też nakłady na nowe miejsca wychowania przedszkolnego w budynkach przy ulicy Limano-wskiego oraz na osiedlu Zachód B/15.

- Środki zostaną przeznaczone na adaptację części pomieszczeń w tych budynkach umożliwiając dostosowanie ich do potrzeb wychowania przedszkolnego - informują w magistracie. - Planuje się utworzenie 80 miejsc przy ul. B. Limano-wskiego i 90 miejsc w budynku na os. Zachód.

400 tys. zł zostanie spożytkowane na zakup pomocy dydaktycznych do nowo tworzonych gabinetów przedmiotowych w sześciu szkołach podstawowych oraz wyposażenia dla przedszkolaków i klas pierwszych tworzonych w szkołach powstałych z przekształcenia gimnazjów.

Szpital na sprzęt

Blisko pół miliona złotych dotacji dostał szpital. Pieniądze przeznaczy na sprzęt. O dotację zwrócił się dyrektor.

- Ale umowa na dotację zostanie podpisana dopiero po wyborach - zastrzega Paweł Bakun, dyrektor szpitala.

Za miejskie pieniądze, jak informuje dyrektor zoz zostanie kupiony sprzęt medyczny do szpitalnych poradni, zostaną wykorzystane na uruchomienie świątecznej i nocnej opieki, do czego szpital przygotowuje się, a także na zakup łóżek na oddziały intensywnej terapii i kardiologii, na zakup sprzętu na blok operacyjny oraz niezbędnego wyposażenia do szpitalnej apteki.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.