Grzegorz Drążek [email protected]

Stargard. Przy ulicy Szczecińskiej rozpoczęła się budowa domów wielorodzinnych

Urząd Miejski w Stargardzie pokazał wizualizację nowego osiedla Centrum. Na parterze budynków wielorodzinnych mają być lokale biurowe i usługowe. Wyżej Urząd Miejski w Stargardzie pokazał wizualizację nowego osiedla Centrum. Na parterze budynków wielorodzinnych mają być lokale biurowe i usługowe. Wyżej będą mieszkania
Grzegorz Drążek [email protected]

Między ulicą Szczecińską a 11 Listopada przez lata działały warsztaty szkolne.

Po ich zlikwidowaniu starostwo wystawiło teren na sprzedaż. Jednak długo nie było na niego chętnych. W budynku powarsztatowym wybuchł pożar. Kiedy wreszcie grunty te sprzedano, długo nic tam nie robiono. Działka zarastała trawą.

Sytuacja zmieniła się niedawno, kiedy tereny kupiła spółka Modehpolmo. W Star-gardzie postawiła ona między innymi centrum handlowe Zodiak przy ulicy Wyszyńskiego i galerię handlową Starówka. Przy Szczecińskiej już ruszyła budowa.

- Spółka Modehpolmo rozpoczęła prace związane z wybudowaniem osiedla mieszkaniowego na terenie naprzeciw powstającej restauracji McDonald’s - informują w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. - Osiedle będzie nosiło nazwę Centrum. Będzie to zespół zabudowy mieszkaniowej składający się z budynków wielorodzinnych. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. W pierwszym powstanie budynek o czterech kondygnacjach naziemnych wraz z parkingiem podziemnym. W parterze budynku będą znajdowały się lokale użytkowe, biurowe i usługowe.

Mieszkań na nowym osiedlu ma być 69. Będą miały od jednego do czterech pokoi i powierzchnię od 26 do 75 metrów kwadratowych. Wszystko ma być gotowe w czwartym kwartale 2018 roku. Osiedle powstanie blisko centrum, przy ruchliwej drodze.

Pierwsze prace między ulicami Szczecińską i 11 Listopada, w sąsiedztwie jednostki wojskowej, już zostały wykonane, o czym świadczy wielki wykop. Plac budowy został odgrodzony. Od strony dawnego budynku szpitala nie można już parkować samochodów.

Grzegorz Drążek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.