Grzegorz Drążek

Stargard: Kłopot z wodą ze szpitalnej sieci

Na terenie szpitala przy ulicy Wojska Polskiego stanął beczkowóz z wodą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W szpitalu używana jest teraz Fot. Grzegorz Drążek Na terenie szpitala przy ulicy Wojska Polskiego stanął beczkowóz z wodą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W szpitalu używana jest teraz także woda w pięciolitrowych baniakach
Grzegorz Drążek

Sanepid pobrał próbki wody w stargardzkim szpitalu w związku z podejrzeniem jej skażenia. Wewnętrzną sieć odłączono. Woda czerpana jest teraz z ujęcia z miasta. Podstawiono też beczkowóz.

Mieszkańcy zaalarmowali w piątek Głos, że w szpitalu w Stargardzie został wprowadzony zakaz korzystania wody z kranu. Jak mówili, nie można jej było ani pić, ani używać do mycia.

Pojawiło się podejrzenie przekroczonych wartości bakterii grupy coli. Używanie wody zanieczyszczonej taką bakterią może zagrozić zdrowiu ludzi. Sanepid pobrał próbki wody do badania.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Grzegorz Drążek

Interesuje mnie wszystko to, co dzieje się w Stargardzie. Dlaczego? Bo stąd jestem i tutaj pracuję. Jestem dziennikarzem Głosu Szczecińskiego od roku 2001 i od początku pracuję w redakcji w Stargardzie. Publikuję na portalach internetowych stargard.naszemiasto.pl i GS24.pl. Pomagam czytelnikom rozwiązać ich problemy, opisuję codzienne wydarzenia z miasta, relacjonuję mecze koszykarzy Spójni Stargard, bywam na wydarzeniach kulturalnych, przygotowuję też bardzo lubiane przez czytelników archiwalne galerie zdjęć Stargardu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.