Stanowcze „nie” dla kurzych ferm na nadzwyczajnej sesji w Białych Błotach

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Stanowcze „nie” dla kurzych ferm na nadzwyczajnej sesji w Białych Błotach

Sławomir Bobbe

Kilkaset osób przybyło wczoraj do szkoły w Białych Błotach w jednym tylko celu - by sprzeciwić się planom budowy kurzych ferm.

Nie chodzi o zwykłe, wiejskie kurniki. Te fabryki kur - porównywano ich powierzchnię do bydgoskiej galerii „Zielone Arkady” - mogą „wyprodukować” nawet 18 milionów sztuk kur rocznie. Tak wynikało z prezentacji przedstawicieli komitetu protestacyjnego, który zawiązał się na terenie gminy i który w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Białe Błota pokazywał ją mieszkańcom. Ci nie zawiedli, pojawiło się ich na spotkaniu kilkuset.

Wśród nich byli radni, a dokładnie 13 z 15 gminnych rajców, bo dwóch przedstawiło zaświadczenia lekarskie o chorobie. Wszyscy radni, a także zastępca wójta, założyli okolicznościowe koszulki z napisem o sprzeciwie wobec budowy kurzych ferm w Cielu w gminie Białe Błota (pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie, mające pokazywać jedność mieszkańców w tej sprawie).

Przeczytaj więcej o środowej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Białe Błota. Zobacz zdjęcia z sesji.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.