- Stadion? Jest dobrze - uspokaja prezes

Czytaj dalej
Bogna Skarul [email protected]

- Stadion? Jest dobrze - uspokaja prezes

Bogna Skarul [email protected]

Terminy nie są zagrożone, a nad inwestycją pracuje cały zespół dyrektorów z magistratu, którym przewodzi Wojciech Olbryś.

- Teraz wokół przyszłego stadionu Pogoni dużo się dzieje - powiedział nam Jarosław Mroczek, prezes klubu Pogoń Szczecin. - Ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Myślę, że będzie dobrze i z budową, i z terminami - dodał.

Zapowiedział także, że w ciągu najbliższych kilku dni klub podpisze umowę z miastem w sprawie dokumentacji dotyczącej stadionu przy ul. Twardowskiego.

- To będzie istotny krok naprzód -- stwierdził prezes Mroczek i dodał, że przy podpisaniu tych umów z miastem obecny będzie prawdopodobnie przedstawiciel Ekstraklasy SA.

Dariusz Sadowski z Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie zapewnia, że architekt nieprzerwanie pracuje nad dokumentacją, tj. zamiennym projektem budowlanym, który powinien być gotowy w marcu 2017 roku.

- Każda inwestycja jest prowadzona i nadzorowana przez fachowców z branży budowlanej - dodaje. - W tym przypadku nie będzie inaczej. Na szczegóły jest jednak jeszcze zawcześnie. Na tym etapie z ramienia urzędu miasta nad inwestycją pracuje zespół powołany przez prezydenta. Jego przewodniczącym jest dyrektor MOSRiR Wojciech Olbryś.

W składzie zespołu ds. realizacji inwestycji przebudowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie, oprócz przewodniczącego, są również dyrektorzy wybranych wydziałów magistratu: inwestycji miejskich, urbanistyki i administracji budowlanej, zarządzania finansami i zarządzania kryzysowego, sportu oraz dyrektorzy biura planowania przestrzennego i biura ds. zamówień publicznych oraz architekt miasta.

Na pytanie, czy już wiadomo, ile trzeba będzie wydać na nowy stadion, Dariusz Sadowski unika podawania konkretnych kwot.

- Na razie musimy opierać się na szacunkach. Dokładne koszty będą znane w momencie otwarcia ofert przetargowych - wyjaśnił.

Stadion dla szczecińskiej Pogoni będzie miał ponad 22 tysiące miejsc. - Ale ma nie tylko służyć do rozgrywania meczów, lecz także przy organizacji różnych eventów - zapewnia magistrat. - To będzie bardzo nowoczesny stadion.

- Stadion? Jest dobrze - uspokaja prezes
Tak dzisiaj wygląda stadion Pogoni. Prace mają rozpocząć się za rok, koniec przewidziany jest na 2021 r.

Pod czwartą trybuną powstanie muzeum Pogoni, sala konferencyjna, gdzie można będzie robić różne spotkania i imprezy. To będzie części komercyjna. Tam też znajdzie się miejsce na sprzęt, jaki jest potrzebny do utrzymywania stadionu i murawy.

W nowym obiekcie mają być także odpowiednie pokoje do badań dla piłkarzy, gabinety masażu, a także siłownia,i to w wysokim standardzie- o czym zapewniali, pokazując wizualizacje, prezydent miasta i prezes klubu. A odległość między płytą boiska a trybunami ma mieć 16,5 metra. Stadion będzie miał IV kategorię UEFA.

Zgodnie z harmonogramem, jaki przedstawiło miasto, w marcu 2017 roku powinien być gotowy projekt budowlany, a na plac budowy firmy wykonawcze prawdopodobnie wejdą na przełomie 2017 i 2018 roku.

- Ten przewidziany harmonogram nie jest zagrożony - zapewnia Dariusz Sadowski.

Ale budowa nowego obiektu przy ul. Twardowskiego nie będzie prosta. Stadion ma funkcjonować, czyli będą odbywały się mecze w czasie trwania prac budowlanych.

Miasto planuje zakończenie inwestycji w 2021 roku.

Jak będzie prezentował się nowy stadion w Szczecinie?

Bogna Skarul [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.