Sprawdzili swą wiedzę w turnieju

Czytaj dalej
Fot. Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska

Sprawdzili swą wiedzę w turnieju

Ewelina Fuminkowska

Tegoroczne eliminacje wojewódzkie, prestiżowego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”, zorganizowano w Bobrownikach.

Przedstawiciele z całego województwa przyjechali do powiatu lipnowskiego, gdzie prócz konkursowych zmagań czekała na nich moc atrakcji. Konkurs organizowany jest przez Związek Wojewódzki OSP. Pytania nie są łatwe, czego nie kryją nawet strażacy.

W każdej kategorii wiekowej - szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne - na podstawie rozwiązanych testów wybierano piątkę najlepszych uczniów, która walczyła dalej. Powiat radziejowski reprezentowali: Monika Kalinowska, gimnazjum w Osięcianach, Alicja Kiełbasa, SP w Byczynie i Damian Smól, Zespół Szkół w Przemystce.

Ewelina Fuminkowska

Już na studiach zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. Skończyłam politologię i dziennikarstwo społeczne. W " Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2007 roku. Chcę i potrafię być blisko Czytelnika. Wsłuchuję się w problemy zwykłych ludzi, często interweniując w ich imieniu. Poruszam różną tematykę. Szczególnie bliskie są mi dwa miasta Lipno i Aleksandrów Kujawski. Głównie z tych miejscowości przygotowuję tematy, ale jestem wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. W powiecie lipnowskim prowadzę  "Tygodnik Lipnowski", to nie tylko kilkanaście zadrukowanych czarną farbą i kolorowymi zdjęciami stron.  Piszę o tym, o czym sama, jako czytelnik, chciałabym przeczytać. Pasja? Zbieram stare polskie szkło i ceramikę, głównie włocławski fajans. Zakochana w trzech niezwykłych mężczyznach - dwóch synach i mężu. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.