Jakub Nowak

Spotkanie w sprawie byłej fabryki nici

Miasto przygotowuje się do unijnego konkursu, w którym chce zdobyć blisko 13 mln zł na rewitalizację terenów po „Odrze” Główne rozstrzygnięcia powinny Fot. Filip Pobihuszka Miasto przygotowuje się do unijnego konkursu, w którym chce zdobyć blisko 13 mln zł na rewitalizację terenów po „Odrze” Główne rozstrzygnięcia powinny zapaść w tej sprawie do lipca.
Jakub Nowak

Wyburzenia są już pewne, trwa jednak walka o rewitalizację terenów po „Odrze”. Miasto zapowiada spotkanie w tej sprawie z przedsiębiorcami.

Część zrujnowanych budynków, znajdujących się na terenie byłej fabryki nici „Odra” doczeka się po wielu latach wyburzenia. Jak zapewniał na naszych łamach wicewojewoda Robert Paluch, decyzja jest już niemal pewna, Lubuski Urząd Wojewódzki będzie mógł liczyć na pieniądze z Ministerstwa Finansów. Do końca roku powinniśmy znaleźć także odpowiedź na to, co z rewitalizacją tego miejsca.

Przypomnijmy: miasto stara się o pieniądze unijne, dzięki którym być może uda się przywrócić je do życia. - Nie będzie to jednak możliwe bez szerokiej współpracy - zaznacza wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. W związku z tym włodarz już teraz zaprasza przedsiębiorców, którzy mają swoje firmy na terenie dawnej fabryki, na specjalne spotkanie, które odbędzie się 7 kwietnia w Nowosolskim Domu Kultury. Rozmowa dotyczyć będzie właśnie planowanych zmian i współpracy w tej kwestii z przedsiębiorcami.

Początek spotkania o godz. 16.00.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.