Sposoby na gapowiczów w Szczecinie, a w innych miastach. Jak to wygląda?

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Sposoby na gapowiczów w Szczecinie, a w innych miastach. Jak to wygląda?

Marek Jaszczyński

Czy wyższe kary są dotkliwe dla gapowiczów? Sprawdziliśmy jak to się robi w innych miastach Polski.

Od ponad miesiąca w Szczecinie obowiązują nowe, wyższe kary za jazdę bez biletu. Za takie przewinienie nakładana jest opłata dodatkowa w wysokości 200 zł, jeśli płatność nastąpi w ciągu 7 dni i 400 zł po tym terminie.


- Statystyki pokazują, że 90 procent osób złapanych za jazdę bez biletów, którzy opłacają swoją karę, robią to w mniej niż tydzień. Dla tych osób zmiany będą nieznaczne - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta do spraw dróg i transportu miejskiego.

Więcej płacą także osoby, które bez dokumentu upoważniającego do zniżki będę jechać z biletem o mniejszym nominale. Po zmianach jest to kwota 180 zł i podniesiona zostanie o 100 procent po 7 dniach.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.