Agata Pustułka

Solidarność śląsko-dąbrowska walczy z rządem: bój o niezależność związku czy gra o jego przetrwanie?

Związkowcy ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności niedawno licznie protestowali przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim Fot. Arkadiusz Gola Związkowcy ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności niedawno licznie protestowali przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim
Agata Pustułka

Punktem krytycznym dla relacji rząd - śląsko-dąbrowska Solidarność była walka o utrzymanie na stanowisku prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniela Ozona. I związkowcy tę walkę wygrali.

W decydujących dla dalszych losów prezesa JSW momentach Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności, zorganizował konferencję prasową, podczas której wygarnął:

- W nepotyzmie Prawo i Sprawiedliwość zaczyna nie tylko doganiać poprzednią władzę, ale już nawet ją prześcigać.

Dodał też, że prezesa związek będzie bronić. - Prezes Ozon stał się niewygodny, ponieważ nie zgadza się na finansowanie inwestycji, które nie przysporzą JSW niczego dobrego. My się z nim zgadzamy. Nie może być tak, że prezes ulega czyimś naciskom, że godzi się na coś, co stoi w sprzeczności z interesem spółki. Stoimy za nim murem - usłyszeli dziennikarze od związkowców.

Kolorz postawił na swoim. Premier Mateusz Morawiecki, który czuje wobec śląskiego związkowca wyraźny respekt, nie zdecydował się na personalne zmiany w spółce JSW. Widać, że liczy się z jego zdaniem.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.