Iwona Marciniak

Śmierdzący problem w uzdrowisku

Tak tydzień temu prezentowało się bajorko z cuchnącą fekaliami wodą. Zdjęcie zrobił radny Fot. Krzysztof Plewko Tak tydzień temu prezentowało się bajorko z cuchnącą fekaliami wodą. Zdjęcie zrobił radny
Iwona Marciniak

Radny Krzysztof Plewko zaalarmował, że w uzdrowiskowej dzielnicy wybija szambo miejskiej toalety WC więc zamknięto.

Czy to możliwe, by władze dbającego o wizerunek uzdrowiska, pozwoliły sobie na nieszczelne szambo 15 metrów od plaży? Radny PiS Krzysztof Plewko dowodzi, że tak, podkreślając to, co w całej sprawie niepokoi najbardziej - zagrożenie dla zdrowia tych, którzy przechodząc przez nadmorski park, natknęliby się na cuchnącą breję.

A o to nietrudno: - Sam widziałem dzieci grzebiące w tym patykami - mówi radny.

Na swoim Facebooku opisał problem kilka dni wcześniej: - Po raz pierwszy mówiłem o tym jeszcze w ubiegłym sezonie - dodaje. Próbki wody z podmokłego terenu obok miejskiej toalety zbadał w koszalińskim sanepidzie i - jak mówi - inspektorom zabrakło skali. Tak wysokie było stężenie bakterii kałowych.

Radny mówi też o poważnym rozszczelnieniu szamba, które widział nawet gołym okiem, gdy ostatnio opróżniały je „wodociągi”. Przez kilka dni cuchnące bajorko było wygrodzone taśmą. W czwartek toaletę zamknięto.

Zastępca prezydenta Jerzy Wolski odpowiada: - To szambo jest 3-komorowe. Jedną uszczelniliśmy w ubiegłym roku. Jeżeli wybijało, to dlatego, że nie było opróżniane na czas. A to obowiązek dzierżawcy. Od 2 dni jest puste, a badania tej stojącej wody wskazują, że to wody gruntowe. Szambo zostanie ponownie uszczelnione i toaleta będzie znów działać. W ramach planowanej przebudowy promenady toaleta ma zostać przyłączona do kanalizacji.

Plewko broni dzierżawcy: - Rozszczelnienie szamba to problem miasta. Tej sprawy nie zostawię - kończy.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.