Iwona Marciniak

Śmierć sołtysa z Bogucina pod Kołobrzegiem. Rodzina zmarłego: to była diagnoza na oko

Od lewej:  Ewa Chojnacka, żona Władysława Chojnackiego, i Maja Czuba, jego córka, ze zdjęciem zmarłego sołtysa Bogucina Fot. Iwona Marciniak Od lewej: Ewa Chojnacka, żona Władysława Chojnackiego, i Maja Czuba, jego córka, ze zdjęciem zmarłego sołtysa Bogucina
Iwona Marciniak

- Lekarz nawet go nie dotknął, nie zbadał, a stwierdził, że to padaczka alkoholowa - burzą się mieszkańcy Bogucina pod Kołobrzegiem. 31 stycznia próbowali pomóc swojemu sołtysowi Władysławowi Chojnackiemu, który, jak mówią, zasłabł w świetlicy podczas spektaklu dla dzieci.

Wezwali pogotowie. Przebieg interwencji, po zgłoszeniu rodziny, zbada kołobrzeska prokuratura pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania śmierci.

59-letni Władysław Chojnacki był sołtysem Bogucina od 12 lat. W czwartek, 31 stycznia, czuwał nad przebiegiem spektaklu, który z okazji ferii zafundowała dzieciom gmina. Jego córka, Maja Czuba, była wtedy w Kołobrzegu. Opiera się na relacjach kilku świadków:

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.