Służby polują na ciężarówki. Te przeładowane

Czytaj dalej
Fot. Straż Gminna w Dobrej
Marek Jaszczyński

Służby polują na ciężarówki. Te przeładowane

Marek Jaszczyński

Ze słów przeszli do czynów. Przez dwa dni służby kontrolowały samochody ciężarowe, które przejeżdżają przez most w Sławoszewie.

Na wspomnianej przeprawie istnieje ograniczenie do 10 ton.

- Ponadto po tej kategorii drogi mogą poruszać się pojazdy o nacisku na jedną oś nie większym niż 8 ton. W działaniach udział wzięła Policja, Inspekcja Transportu Drogowego i Straż Gminna - mówi Andrzej Budzyński, komendant Straży Gminnej w Dobrej. - ITD zabezpieczyła w Lubieszynie dostęp do wagi najazdowej celem ewentualnego zważenia pojazdu. W trakcie działań w jednym przypadku ujawniono nieprawidłowości przy tachografie. Kierowca został ukarany mandatem karnym. W innym przypadku kierujący pojazdem obywatel Ukrainy nie posiadał przy sobie wszystkich wymaganych dokumentów, także został ukarany mandatem. Pojazd ten został zawrócony przed mostkiem. Jak nas poinformował komendant straży gminnej działania będą powtarzane kilka razy w miesiącu. Wszystko jest uzależnione od tego , czy ITD będzie dysponować wagą, aby udokumentować ewentualne przekroczenia tonażu.

Kierowcy ciężarówek niszczą drogi, bo chcą w ten sposób ominąć bramki tonażowe, które postawił Szczecin, żeby chronić swoje drogi.

Najbardziej zagrożony jest niewielki most w Sławoszewie (gmina Dobra). Niewiele pomaga znak zakazu postawiony przed przeprawą.

Okazuje się, że kierowcy, którzy zjadą z drogi krajowej narzekają na to, że wcześniej nie ma informacji o tym jaką nośność ma przeprawa. A przed samym mostem trudno zawrócić. - Dlatego myślimy o postawieniu tablic informacyjnych przy zjazdach z dróg krajowych. Konieczne są porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - powiedział w rozmowie z „Głosem” Andrzej Bednarek, starosta policki.

Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.