Dorota Abramowicz, szym

Służba zdrowia 12 listopada 2018. Szpitale i przychodnie specjalistyczne liczą miliardowe straty z powodu wolnego dnia

W sytuacji nagłego, niebędącego zagrożeniem życia pogorszenia się stanu zdrowia ministerstwo wysyła pacjentów do placówek z nocną i świąteczną opieką Fot. pixabay.com W sytuacji nagłego, niebędącego zagrożeniem życia pogorszenia się stanu zdrowia ministerstwo wysyła pacjentów do placówek z nocną i świąteczną opieką zdrowotną
Dorota Abramowicz, szym

Oficjalnie w najbliższy poniedziałek pacjenci nie mogą skorzystać z porad lekarzy POZ w przychodniach, za to lekarze specjaliści i szpitale będą pracować normalnie. Nie jest to jednak do końca tak oczywiste, a w dodatku w tle pojawiają się pieniądze. I to niemałe.

Komunikat w sprawie zasad funkcjonowania opieki zdrowotnej w wolny poniedziałek, 12 listopada, pojawiał się i znikał ze strony Ministerstwa Zdrowia. Dopiero w czwartek po południu mogliśmy przeczytać ostateczną wersję, informującą, że podpisana w środę ustawa nie wymaga pracy podstawowej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego, niebędącego zagrożeniem życia pogorszenia się stanu zdrowia ministerstwo wysyła pacjentów do placówek świadczących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Dorota Abramowicz, szym

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.