Śliwka, Lemański i Kędzierski. Kto z Asseco Resovii pojedzie na Eurovolley

Czytaj dalej
Fot. Sylvia Dabrowa
Marek Bluj

Śliwka, Lemański i Kędzierski. Kto z Asseco Resovii pojedzie na Eurovolley

Marek Bluj

Siatkarze reprezentacji Polski ładują w Spale akumulatory przed rozpoczynającymi się 24 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie mistrzostwami Europy. W szerokiej kadrze jest trzech graczy Asseco Resovii: Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański i Michał Kędzierski.

Zawodnicy pozostający poza reprezentacją Polski i reprezentacjami innych drużyn spobiących się do Eurovolley Poland 2017 oraz mistrzostw strefy NORCECA (Ameryki Północnej i Środkowej), mają ostatnie tygodnie wakacji. Ponieważ PlusLiga ma wystartować 30 września kilka zespołów ekstraklasy już sposobi się do rozpoczęcia przygotowań do sezonu.

Tymczasem Ferdinando de Giorgi, trener biało-czerwonych, podał szeroki skład kadry Eerovolley. Znajduje się w niej trzech siatkarzy Asseco Resovii: Michał Kędzierski, Aleksander Śliwka i Bartłomiej Lemański.

W składzie zabrakło Karola Kłosa, który właśnie się ożenił i zrezygnował z występu na mistrzostwach Europy. Jest za to Andrzej Wrona, który powraca do kadry. Środkowy Onico Warszawa zgodził się na rolę strażaka - nie będzie trenował z kolegami - powołany zostanie jedynie w przypadku kontuzji któregoś ze środkowych.

Poza Wroną, w kadrze ogłoszonej przez trenera Ferdinando De Giorgiego znaleźli się wszyscy gracze, którzy zostali powołani do udziału w przygotowaniach. Zwraca jednak uwagę brak Marcina Możdżonka z Asseco Resovii, który należy do czołówki polskich środkowych i miał prawo spodziewac się telefonu do De Giorgiego. Włoch nie zadzwonił.

Biało-czerwoni w sierpniu rozegrają kilka meczów sparingowych, m.in. ze Słowenią. W dniach 11-13 sierpnia wezmą udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Tauron Arenie w Krakowie. Turniej z udziałem reprezentacji Francji, Kanady, Rosji i Polski wyróżnia m.in. atrakcyjna cena biletów - już od 40 zł. na www.abilet.pl.

Polacy, wspomnianego już 24 sierpnia na PGE Narodowym meczem z Serbią rozpoczną udział w Mistrzostwach Europy. Dziś o godzinie 12 do sprzedaży trafi ostatnia transza biletów na mecze fazy grupowej ME w Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie oraz na ceremonię i mecz otwarcia na PGE Narodowym. Struktura cen biletów na ceremonię i mecz otwarcia w zależności od kategorii kształtuje się następująco: 70, 100, 130, 160, 190 złotych na koronie PGE Narodowego oraz 250, 300 i 400 złotych na trybunach położonych na płycie obiektu - okalających boisko.

Asseco Resovia zacznie ładować akumulatory 7 sierpnia. Trener Roberto Serniotti w początkowym okresie nie będzie mógł skorzystać z kadrowiczów: Lemańskiego, Kędzierskiego i Śliwki oraz Dominika Depowskiego (kadra U23), Thibaulta Rossarda (Francja) i Johna Gordona Perrina (Kanada). Team znad Wisłoka ma rozpocząć sezon ligowy 30 września meczem u siebie z ekipą z Kielc. Ze względu na mistrzostwa NORCECA kilka drużyn chce przełożyć premierę. bell

Szeroki skład Polski na ME

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Michał Kędzierski (Asseco Resovia), Marcin Komenda (GKS Katowice), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).

Przyjmujący: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Bartosz Kwolek (Onico Warszawa), Artur Szalpuk (Lotos Trefl Gdańsk), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia).

Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA, Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Andrzej Wrona (Onico).

Libero: Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel), Damian Wojtaszek (Onico Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA).

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.