Skazany na dożywocie za podwójne zabójstwo w Wernejówce chciał odsiadywać karę w Niemczech

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Skazany na dożywocie za podwójne zabójstwo w Wernejówce chciał odsiadywać karę w Niemczech

Ewa Gorczyca

Skazany za podwójne zabójstwo Piotr M. złożył wniosek by pozostałą część kary mógł odbyć na terenie Niemiec. Jednak jego argumenty nie przekonały Sądu Okręgowego w Krośnie.

Piotr M. to sprawca jednej z najgłośniejszych zbrodni na Podkarpaciu. Doszło do niej w Wernejówce, gdzie mężczyzna prowadził gospodarstwo ze stadniną koni.

Gdy w połowie października 2007 roku zniknęli bez śladu, Marcin D. z Rzeszowa i jego kolega, Bogdan K. z Iwonicza, podejrzanym stał się właśnie Piotr M. W dniu zaginięcia młodzi mężczyźni byli z nim umówieni. Marcin D. z przyjacielem jechał odebrać konia, którego miał otrzymać od Piotra M. jako wynagrodzenie za pracę w stadninie.

Właściciel gospodarstwa wyjechał im na przeciw. Pod pretekstem zwabił w ustronne miejsce nad Wisłokiem. Zabił w wodzie, by nie było krwi. Strzelał w plecy, z bliskiej odległości. Do Marcina dwa razy, do Bogdana raz. Wszystkie pociski trafiły w serce.

Rodziny młodych mężczyzna nie wiedzieli, co się z nimi stało. Prowadzono poszukiwania. Dopiero po trzech tygodniach policja uzyskała dowód, że Piotr M. może mieć coś wspólnego z tą sprawą i zatrzymała go. Przyznał się, że zabił, wskazał miejsca ukrycia ciał. Jak się okazało, zakopał je głęboko w ziemi, w lesie w okolicach Bukowska.

Piotr M. ani podczas śledztwa ani w trakcie procesu, nie przyznał się do zabójstwa z premedytacją. Przedstawiał różne wersje tego, jak zginęli mężczyźni. Najpierw mówił, że ich śmierć była przypadkiem, bo strzelał do lisa. Potem - że doszło do awantury, Marcin i Bogdan zaatakowali go, a on się bronił.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.