Seniorzy klikają na potęgę. Życie staje się łatwiejsze

Czytaj dalej
Fot. Biblioteka w Lnianie
Agnieszka Romanowicz

Seniorzy klikają na potęgę. Życie staje się łatwiejsze

Agnieszka Romanowicz

- Jednemu panu wnuk kupił notebooka, ale nie potrafił go nauczyć obchodzenia się z tym sprzętem. Tak trafił do nas.

To słowa Iwony Cynarzewskiej, szefowej biblioteki w Lnianie, gdzie trwają warsztaty komputerowe dla osób powyżej 50 roku życia.

- Nie musieliśmy zabiegać o uczestników. Wszystkie miejsca w mig zostały zajęte. Obecnie szkolimy 15 mieszkańców z całej gminy, nie tylko Lniana - mówi Cynarzewska.

Zostali podzieleni na dwie grupy. - Pierwsza jest dla osób, które nie miały żadnej styczności z komputerem, zaczynają od poznania myszki. Druga jest dla tych, którzy wiedzą trochę więcej.

Przede wszystkim uczą się obsługi internetu. - By nie musieli ruszać się z domów, żeby zapłacić rachunki, kupić bilet na pociąg czy skontaktować się z rodziną, która mieszka daleko, żeby mogli sprawdzać ceny leków, dostępność do specjalistów, kulinarne przepisy...

Jedna z uczestniczek przyniosła już ciasto upieczone według przepisu z internetu. - Zajęcia przebiegają w miłej atmosferze, jest sporo śmiechu - uzupełnia szefowa.

Wielu seniorów chce się szkolić, bo mają w domu sprzęt z dostępem do internetu. - Cieszy nas duży odzew. Już możemy zapowiedzieć, że w Lnianie będą kolejne takie warsztaty.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.