Sanatorium „CHEMIK” Ciechocinek zaprasza po zdrowie i wypoczynek

Czytaj dalej
.

Sanatorium „CHEMIK” Ciechocinek zaprasza po zdrowie i wypoczynek

.

Ciechocinek to jedno z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk polskich o unikalnych walorach leczniczych i przyrodoleczniczych, bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego. Jest miastem kwiatów i zieleni. Blisko 140 ha to tereny zielone, na co składają się trzy parki, liczne zieleńce, trawniki, wzorzyste dywany, zegar kwiatowy. Duża przestrzeń czystej i świeżej zieleni sprzyja leczeniu i wypoczynkowi oraz uprawianiu sportu i turystyki. Największą atrakcją Ciechocinka są tężnie solankowe – największa tego typu drewniana konstrukcja na świecie.

Wszystkim, którzy wymagają profesjonalnej kuracji uzdrowiskowej lub po prostu pragną przyjemnie spędzić urlop wzbogacony zabiegami leczniczymi polecamy usługi Sanatorium Uzdrowiskowego „Chemik” w Ciechocinku.

Sanatorium usytuowane jest w strefie uzdrowiskowej „A”, w miejscu o małym nasileniu ruchu drogowego. Położone na terenie własnego, ogrodzonego 2-ha parku-ogrodu.

Specjalizujemy się w leczeniu i profilaktyce osób ze schorzeniami:

We własnej, dobrze wyposażonej bazie zabiegowej jest wykonywanych ok. 55 rodzajów zabiegów z zakresu: hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii (m.in. na bazie naturalnych surowców: siarki, borowiny, solanki).

Zabiegi wykonywane są codziennie, z wyjątkiem dnia rozpoczęcia i zakończenia pobytu, niedziel i świąt. Odbywają się wyłącznie na zlecenie lekarza. Ich rodzaj i ilość zależy od stanu zdrowia każdej osoby oraz wybranego pakietu.

Zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów dokonuje starań, aby każdy pacjent miał indywidualnie do potrzeb dobrany program rehabilitacji, tak by uwzględniał on możliwości zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Przy podejmowaniu decyzji o długości planowanego pobytu prosimy zwrócić uwagę na fakt, że aby kuracja przyniosła pożądany efekt – powinna trwać dłuższy czas. Uwarunkowane jest to bodźcowym działaniem zabiegów uzdrowiskowych wykonywanych na bazie naturalnych surowców leczniczych, tj.: solanki, borowiny i siarki. W związku z powyższym nasi specjaliści rekomendują pobyty nie krótsze niż 14 dni.

Do dyspozycji Gości pozostaje: kawiarenka, biblioteka, wypożyczalnia rowerów i kijków Nordic Walking oraz parking niestrzeżony.

Więcej informacji na stronie: https://www.sanatoriumchemik.pl/

P.W. „Medical-Tourist” Sp. z o.o.
Sanatorium Uzdrowiskowe „CHEMIK”
87-720 Ciechocinek, ul. Widok 13

Tel. 54 283 52 43| 54 283 32 27| 54 283 68 27 – czynne całą dobę
e-mail: [email protected]

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.