Sabina Nowosielska zamierza utworzyć własny komitet wyborczy

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Tomasz Kapica

Sabina Nowosielska zamierza utworzyć własny komitet wyborczy

Tomasz Kapica

Sabina Nowosielska mandat prezydenta Kędzierzyna-Koźla zdobyła w 2015 r. z list PO. Ale w przyszłych wyborach samorządowych zamierza startować z własnego komitetu wyborczego.

Czy Platforma Obywatelska, dotychczas najsilniejsza partia w regionie, nie będzie miała swoich włodarzy w żadnym z dwóch miast prezydenckich na Opolszczyźnie? To całkiem realny scenariusz, szczególnie po ostatniej deklaracji prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. W wywiadzie dla lokalnego portalu „kk24” zdradziła, że w przyszłych wyborach samorządowych zamierza startować z własnego komitetu wyborczego. To o tyle zaskakujące, że mandat prezydenta w 2015 zdobyła z list PO. W rozmowie z nto Sabina Nowosielska potwierdziła, że ma takie plany.

- Nieważne jaka partia rządzi, ważne jak miasto jest zarządzane - powiedziała nam wczoraj.

Deklaracja ta wywołała sporo zamieszania w szeregach samej partii.

- Warszawa będzie nas rozliczać z wyniku wyborów. A tu może się okazać, że nie będziemy mieli prezydentów w Opolu i Kędzierzynie. Na dodatek duże prawdopodobieństwo jest takie, że burmistrzowie pozostałych dużych miast, Nysy czy Brzegu też nie będą z PO - mówi o swoich obawach jeden z działaczy PO. - Nie będzie to dobrze wizerunkowo wyglądało.

Sama Sabina Nowosielska zaznacza jednak, że wciąż najbliżej jej właśnie do Platformy. I nawet gdy wystartuje z własnego komitetu, to będzie zabiegała o oficjalne poparcie PO. Ponadto od ponad 2,5 roku współpracuje ze zdominowaną przez samorządowców PO radą miasta.

Chociaż do końca kadencji jeszcze ponad rok, to Nowosielska już jest wymieniana w gronie faworytów wyborów samorządowych w 2018 r. Pochwalić się może przede wszystkim sprawnie przeprowadzanymi inwestycjami i utworzeniem w Kędzierzynie wydziału Politechniki Opolskiej. Jeśli jest już krytykowana, to za wzbudzającą spore obawy reaktywację kozielskiego portu. Wciąż nie wiadomo kto będzie jej rywalem z PiS, niewykluczone, że miejscowy senator Grzegorz Peczkis.

W Opolu faworytem w wyborach jest prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który najprawdopodobniej również wystartuje z własnego komitetu.

Wczoraj nie udało nam się zdobyć oficjalnego komentarza szefa PO na Opolszczyźnie Andrzeja Buły, który nie odbierał telefonu i nie odpisał na sms dziennikarza. Jak zapewniała nas jednak Sabina Nowosielska Andrzej Buła zna już jej plany.

Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.