Aleksander Król

Rybnik: Zaatakował sędzię podczas rozprawy. Jest akt oskarżenia

Murem za zaatakowaną sędzią stanęło środowisko prawnicze Fot. arc Murem za zaatakowaną sędzią stanęło środowisko prawnicze
Aleksander Król

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzorowała śledztwo prowadzone w sprawie przeciwko Adamowi K., 39-letniemu mieszkańcowi Wodzisławia Śląskiego, który zaatakował sędzię prowadzącą rozprawę.

Do Sądu Rejonowego w Rybniku skierowano akt oskarżenia przeciwko Adamowi K.

Jak ustalono w toku prowadzonego śledztwa, 20 lutego 2020 Adam K. przybył do siedziby Sądu Rejonowego w Rybniku w celu wzięcia udziału w mającym się odbyć posiedzeniu sądowym w sprawie, którego przedmiotem było rozpoznanie jego zażalenia na postanowienie prokuratora Prokuratury Rejonowej w Rybniku z 12 listopada 2019 roku o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie o przestępstwo z art. 217 § 1 k.k (naruszenie nietykalności cielesnej).

- Podczas kontroli przy wejściu do budynku Sądu, ujawniono, że Adam K. w zewnętrznej górnej kieszeni kurtki posiada metalowy przedmiot, był to nóż kuchenny do obierania warzyw z ostrzem o długości 5 cm. Nóż został złożony do depozytu, a Adam K. wpuszczony na teren budynku sądu - tłumaczy Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Tego dnia przewodniczącą składu Sądu, procedującego w składzie jednoosobowym, była sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku Sylwia Rehlis. Obowiązki protokolanta sądowego wykonywał natomiast stażysta sądowy.

Podczas posiedzenia sądowego, w czasie ogłaszania przez Sąd treści postanowienia, mocą którego postanowienie utrzymane zostało w mocy, Adama K. zaczął głośno komentować rozstrzygnięcie Sądu, z którego nie był zadowolony.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.