Anna Klaman

Rodzice w Czersku żyją w strachu. Bo dilerzy wyszli zza krat

Walka ze sprzedawcami narkotyków jest trudna. Ostatnio zatrzymano dwie chojniczanki. Jedna miała amfę w piecu kaflowym. Fot. Anna Klaman Walka ze sprzedawcami narkotyków jest trudna. Ostatnio zatrzymano dwie chojniczanki. Jedna miała amfę w piecu kaflowym.
Anna Klaman

To był sukces. W małym Czersku rozbito dużą grupę. Ale wszyscy są już wolni.

Zostali wypuszczeni w sierpniu. Aresztowani byli w lutym 2016 r. Teraz zapadły wyroki - są niższe, niż czas pobytu skazanych w areszcie.

Skazani, ale nieprawomocnie. Wyroki usłyszało 12 młodych mężczyzn, czterech uniewinniono. A to tylko część skali procederu, bo czerska sprawa narkotykowa była wielowątkowa. Zamieszanych było znacznie więcej osób. W prowadzonych osobno postępowaniach zapadły inne liczne wyroki.

Z aresztu wyszedł też Błażej C., czerszczanin, którego prokuratura uznaje za szefa całej grupy. Obrońca wniósł o nieprzedłużanie aresztu, a sąd się do tego przychylił.

Rodzice boją się teraz o swoje dzieci. Dostępne narkotyki to olbrzymia pokusa. Śledczy nie mają wątpliwości - „rynek” nie znosi próźni.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.