Roberto Serniotti wkracza do akcji. Asseco Resovia dziś zaczyna

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Frydrych
Marek Bluj

Roberto Serniotti wkracza do akcji. Asseco Resovia dziś zaczyna

Marek Bluj

Asseco Resovia dziś zaczyna przygotowania. Wiemy, co będzie robił Andrzej Kowal. Pytamy co z Johnem Perrinem.

Nie zmieniły się tylko aspiracje do podium mistrzostw Polski i awansu do Ligi Mistrzów. Trener Roberto Serniotti, jego brazylijski asystent Lucio Oro i Sebastiano Chitollini - nowy trener przygotowania fizycznego, który w ostatnio pracował z siatkarkami Chemika Police, na osiem tygodni przed zainaugurują sezonu, po raz pierwszy po wakacjach przywitają siatkarzy.

W początkowym okresie treningów Serniotti i nie będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Kilku resoviaków ćwiczy bowiem od paru miesięcy w różnych reprezentacjach. Włoski coach rzeszowskiej drużyny, to wytrawny spec, ma przygotowany szczegółowy program przygotowań.

Nie ulega kwestii, że także ze względu na wysokie temperatury, wyciśnie z zawodników siódme poty, aby jak najlepiej byli przygotowani do rywalizacji w lidze i Pucharze CEV. Nowością są zajęcia na basenie. Zawodnicy wskoczą do niego jutro. Dziś mają w planie siłownię i zajęcia rozruchowe w hali.

Kogo nie będzie? Trójki kadrowiczów przygotowujących się z reprezentacją do mistrzostw Europy: Bartłomieja Lemańskiego, Aleksandra Śliwski i Michała Kędzierskiego; Dominika Depowskiego z kadry do lat 23, która sposobi się do mistrzostw świata w Kairze (18-25 sierpnia); Thibault Rossarda, który jest w kadrze Francji na polski Eurovolley oraz Kanadyjczyka Johna Gordona Perrina, o którym ostatnio zrobiło się głośno.

Zawodnik ten, mimo ważnego kontraktu z Asseco Resovią, chce grać w lidze chińskiej. Mówi się, że sprawa jest już przesądzona i Kanadyjczyk skorzysta z oferty lukratywnego kontraktu w Azji.

- Perrin podpisał z nami kontrakt w kwietniu, jest naszym zawodnikiem. W umowie nie ma klauzuli o możliwości wykupienia. Menedżer zawodnika poinformował nas, że Perrin chce grać w innym klubie, jednak oznaczałoby to podpisanie drugiej umowy, a w takim przypadku będziemy wszczynać stosowne roszczenia prawne. W oczekiwaniu na rozwój tej sprawy, wspólnie ze sztabem trenerskim poszukujemy alternatywnego rozwiązania, które pozwoli zachować poziom sportowy drużyny - komentuje tę niekorzystną dla Asseco Resovii sprawę Bartosz Górski, prezes klubu.

Perrin nie znalazł się w reprezentacji Kanady, której jest kapitanem na rozpoczynający się w piątek w Krakowie Memoriał Jerzego Huberta Wagnera. Na przeszkodzie ma stać ślub brata.

Wygląda więc na to, że w zajęciach nie będzie uczestniczył ani jeden przyjmujący. Można się spodziewać trzech środkowych - Marcina Możdżonka, Łukasza Perłowskiego i Dawida Dryi, obu libero - Mateusza Masłowskiego i Pawła Ruska, obu atakujących - Jochena Schoepsa i Jakuba Jarosza, rozgrywającego - Lukasza Tichacka oraz kilku młodych zawodników z AKS-u.

Trener Serniotti pierwsze sparingi planuje dopiero po miesiącu przygotowań, stopniując klase rywali. Na początek będzie mecz sparingowy z Zawierciem w Rzeszowie (1 września). Resoviacy wystartują w mocno obsadzonym turnieju o Puchar Prezydenta Krosna (14-16 września). W Krośnie zagrają włoskie Gi Group Monza i Calzedonia Verona oraz wicemistrz Argentyny - UPCN San Juan, którego barw broni Zbigniew Bartman.

Argentyńczycy spotkają się z Resovią jeszcze 19 września w Leżajsku. Na 22-23 września zaplanowane zostały mecze sparingowe z Tours w Rzeszowie; mecz 23.09 połączony będzie z prezentacją drużyny. Premierowa kolejka w PlusLidze 30 września. Resovia podejmować będzie zespół Świętokrzyskiej Siatkówki Kielce (były Effector). Sprzedaż karnetów ruszy 14 sierpnia.

W sztabie Asseco Resovii pozostają statystycy - Sergiusz Ruszel i Kamil Sołoducha oraz fizjoterapeuci - Jacek Rusin i Mateusz Przystaś. W klubie pozostaje również Andrzej Kowal, który obecnie pełni funkcję trenera koordynatora, ale nie będzie uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez trenera Serniottiego.

- Zadania, które postawiliśmy przed trenerem Kowalem mają szeroki zakres; związany z selekcją zawodników, ich monitoringiem oraz przygotowaniem bazy potencjalnych kandydatów do gry w naszej drużynie. Mamy nadzieję, że doświadczenia i umiejętności trenera Kowala pozwolą na rozwinięcie tej działalności w klubie, a także rozszerzą jego kompetencje - mówi prezes Bartosz Górski.

Marcin Ogonowski, były drugi trener, będzie zaangażowany w prace z grupami młodzieżowymi i w realizację projektu związanego z drugoligową drużyną AKS-u.

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.