Jakub Roszkowski

Remont już się skończył. Teraz czas na mszę i wielki koncert

Białogardzka świątynia jest już gotowa. Na piątek zaplanowano uroczyste podsumowanie i koncert Fot. Grzegorz Galant Białogardzka świątynia jest już gotowa. Na piątek zaplanowano uroczyste podsumowanie i koncert
Jakub Roszkowski

Dokładnie 3.528.336,87 zł kosztował generalny remont XIV-wiecznego kościoła parafialnego w Białogardzie pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Prace - współfinansowane przez Unię Europejską - wreszcie się zakończyły.

Parafianie mieli już trochę dość tych robót, więc dziś mogą już odetchnąć z ulgą. Ale powinni być też dumni, bo kościół - jak niedawno pokazał nam ksiądz proboszcz Witold Karczmarczyk - wygląda naprawdę wyjątkowo.

- Celem projektu było „zwiększenie atrakcyjności kulturowej i turystycznej gotyckiego kościoła parafialnego, zabezpieczenie historycznej substancji kościoła przed postępującym procesem niszczenia i degradacji, dostosowanie kościoła do realizacji oferty kulturowej i turystycznej, poprawa dostępności dla osób z niepełnosprawnościami - cytuje zamierzenie Mariusz Ryndziewicz z koszalińskiej firmy CRP Konsulting, która wspierała parafię z Białogardu przy pozyskiwaniu unijnego dofinansowania. A dofinansowanie było solidne, bo wyniosło prawie 3 miliony złotych.

Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.